fbpx

Wesele rustykalne

Czerwiec 18, 2021
Posted in Blog
Czerwiec 18, 2021 admin

Wesele w stylu rustykalnym

Styl rustykalny na weselach od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Doceniają go przede wszystkim Pary Młode, które cenią prostotę i związek z naturą. Jeśli również i Tobie marzy się najważniejszy dzień w życiu w takim klimacie, zobacz nasze wskazówki w tym artykule. Jak i gdzie zorganizować wesele rustykalne? Na co zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

Styl rustykalny – co to?

Wesele w stylu rustykalnym, czyli właściwie jakie? Sielskie, swobodne i w bliskości z naturą! Samo słowo rustykalny oznacza “związany ze wsią”. Nie jest to jednak jednoznaczne ze staromodnymi wiejskimi weselami, gdzie wygrywały przaśność i przepych. W kontekście wesel nawiązanie to ma nieco inny wydźwięk. Rustykalny styl na weselu oznacza prostotę dekoracji, związek z naturą, zieloną roślinność i swobodny klimat. Wiejska sielanka wiąże się tutaj raczej z bezpretensjonalnością i prostotą.

Najpopularniejsze dekoracje na wesele w stylu rustykalnym

Dekoracje rustykalne to bardzo ważny element ślubu i wesela w tym stylu. To właśnie one nadadzą całemu wydarzeniu pożądanego klimatu. Wybierając je, warto postawić na:

 • drewno – plastry drewna, pieńki, drewniane skrzynki;
 • szkło – słoiczki i buteleczki zamiast wazonów oraz świeczników;
 • juta i koronki – wykonane z nich bieżniki, obrusy, czy różnego rodzaju zawieszki’
 • zielona roślinność;
 • lampiony, latarnie i świece.

To oczywiście tylko niektóre z propozycji, które sprawdzą się idealnie jako dekoracje w stylu rustykalnym. W połączeniu z odpowiednio dobranymi kwiatami oraz wystrojem sali, będą wyglądać pięknie, a jednocześnie prosto i subtelnie.

Kwiaty na wesele rustykalne

Dekoracja sali w stylu rustykalnym oprócz odpowiednich dodatków musi zostać uzupełnione o kwiaty. Tak, jak na każdym weselu nie może ich zabraknąć! Kompozycje na stołach gości, oprawa stołu prezydialnego, a także dodatkowe ścianki czy tablice, nie mogą istnieć bez roślinności. Również i styl rustykalny na weselu wymaga kwiatów. Czym w końcu byłoby nawiązanie do natury bez wykorzystania roślin? Kwiaty rustykalne, które będą pięknie komponować się z tego typu dekoracjami to między innymi:

 • kwiaty polne,
 • gipsówka,
 • dalie,
 • piwonie,
 • eustoma,
 • lawenda,
 • goździki.

Warto postawić na te przywołujące na myśl kolory ziemi – biel, beż, zieleń. Świetnie sprawdzą się także wszystkie pastele, które pięknie podkreślą naturalność drewna i innych elementów. Coraz częstszym wyborem Par Młodych rustykalne kwiaty w mocnych barwach, nawiązujące do ludowych motywów.

Jak przygotować wesele rustykalne?

Rustykalny styl na weselu i ślubie można stworzyć samodzielnie lub powierzyć to zadanie firmom dekoratorskim. Jeśli macie możliwość i czas na wykonanie dekoracji, jak najbardziej warto się na to zdecydować. Pamiętajcie jednak, że przed Waszym wielkim dniem do załatwienia będziecie mieli mnóstwo rzeczy, więc może nie starczyć Wam na to czasu. Obecnie funkcjonuje wiele profesjonalnych firm dekoratorskich, które zajmą się dekoracjami kościoła i wystrojem sali weselnej w stylu rustykalnym. Powierzając takie zadanie specjalistom, będziecie mieć pewność, że efekt okaże się zadowalający. Po wyborze sali weselnej, warto zapytać właścicieli o polecanych przez nich usługodawców, którzy znają tę przestrzeń i będą mogli pracować również dla Was. Oprócz jednak dekoracji, warto pamiętać, że ślub i wesele w stylu rustykalnym powinny być swobodne i sielskie. Zadaniem Pary Młodej jest więc zadbanie o stworzenie takiej atmosfery!

Jak się ubrać na wesele w stylu rustykalnym?

Na styl rustykalny na ślubie i weselu powinny składać się także kreacje Pary Młodej. Również i tutaj nie można zapomnieć o prostocie i nawiązaniu do sielskości. Dla kobiet świetnie sprawdzą się więc romantyczne i zwiewne sukienki, ozdobione koronkami i haftami. Warto pomyśleć również o wymienieniu welonu na wianek z naturalnych kwiatów. Dla mężczyzn natomiast idealnym rozwiązaniem są garnitury w kratę w stylu casualowym, a nawet pominięciu elementu marynarki. Również i w butonierce znaleźć się powinny żywe kwiaty. Takie kreacje Pary Młodej będą pięknie komponować się z całym ślubem i weselem w stylu rustykalnym. Jednocześnie podkreślą luz i swobodę, których nie może tego dnia zabraknąć!

Cicha 23 – idealna sala na wesele w stylu rustykalnym

Niewątpliwie pierwszym i najważniejszym elementem wesela w stylu rustykalnym jest sala weselna. Wybierając ją, warto zwrócić na możliwość aranżacji jej do takiego właśnie stylu. Świetny wystrój sal weselnych rustykalnych mają stodoły, drewniane altany czy dworki, a także namioty.

Cicha 23 to idealna sala weselna pod Warszawą, gdzie zorganizujesz wesele w stylu rustykalnym. Nasze dwie stajnie pięknie wpisują się w ten klimat, a uzupełnione dekoracjami stworzą wyjątkowe miejsce. Bliskość natury, stara czerwona cegła i drewno to doskonałe tło dla Twojego ślubu i wesela. Cicha 23 to niepowtarzalna przestrzeń eventowa pod Warszawą. U nas zorganizujesz ślub zimą, wiosną, latem, czy jesienią, a każdy sezon charakteryzuje się swoim unikatowym urokiem. Zapraszamy!