fbpx

Motywy i trendy weselne i ślubne 2021

26 lipca, 2021
Posted in Blog
26 lipca, 2021 admin

Motywy i trendy weselne i ślubne 2021

Motyw wesela to bardzo ważny punkt w planowaniu swojego wyjątkowego dnia. Jego zadaniem jest bowiem nadanie harmonii i zespojenie ze sobą wszystkich elementów. Dlatego też, zanim zaczniesz wybierać gatunek kwiatów, kolorystykę, zaproszenia, czy dekoracje, przemyśl, jak chcielibyście, aby wyglądał Wasz ślub i wesele. Strona estetyczna, choć nie jest najważniejsza, odgrywa tego dnia bardzo dużą rolę. Czym więc są motywy ślubne? Jakie trendy ślubne w 2021 roku cieszą się największą popularnością? Zobacz nasze propozycje i znajdź idealne motyw przewodni dla Twojego wesela!

Po co wybierać motyw przewodni wesela?

Organizacja wesela to niemałe przedsięwzięcie. Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i energii, a także podjęcia wielu decyzji. Wybór odpowiedniego dnia oraz miejsca to dopiero pierwszy krok. Następnie czeka na Was znalezienie wszystkich potrzebnych usługodawców, jak fotograf czy firma dekoratorska, a także stworzenie wizji całego dnia. To właśnie tutaj przychodzi czas na wybór motywu przewodniego wesela. Ma on być wspólnym pierwiastkiem dla wszystkich elementów estetycznych. Może znaleźć się on między innymi w:

  • sali weselnej,
  • dekoracjach,
  • kompozycjach kwiatowych,
  • zaproszeniach,
  • strojach Pary Młodej,
  • samochodzie.

Motywy przewodnie wesela to np. dane kolory (np. kolory ziemi, pastele, kolory marynarskie), akcenty związane z zainteresowaniami Pary Młodej (np. podróże, filmy, książki), czy też cały styl (boho, rustykalny, glamour). Gdy uda Wam się zdecydować na jeden z nich, znacznie łatwiej będzie podejmować decyzje związane z innymi elementami. Jaki motyw przewodni wesela wybrać w 2021 roku?

Jakie trendy weselne są popularne w 2021?

Rok 2021 po niemałym przestoju w poprzednim sezonie, obfituje w wiele przyjęć weselnych. Pary Młode wybierają spośród najpopularniejszych trendów, dopasowując je do swoich preferencji. Od pewnego czasu popularne stało się łączenie różnych, z pozoru niepasujących do siebie stylów. Dzięki temu powstają wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju przyjęcia jak np. boho-glamour. Trendy weselne w 2021 roku, które zyskują lub wciąż cieszą się popularnością to między innymi:

  • styl boho – od kilku sezonów niezmiennie króluje on na wielu przyjęciach; jego lekkość sprawia, że Pary Młode chętnie do niego wracają;
  • pastelowe kolory – po butelkowej zieleni i burgundzie z poprzedniego sezonu, przyszedł czas na zdecydowanie łagodniejsze i jaśniejsze barwy; pastele to niezwykle wdzięczny wybór, który będzie pasował do wesela w praktycznie każdym stylu;
  • eko – wesela ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością, co nas niezwykle uszczęśliwia; wybór dodatków z recyklingu i wielokrotnie wykorzystywane dekoracje nadal wyglądają pięknie;
  • personalizacja – Pary Młode coraz częściej decydują się na elementy, które podkreślają, że ten dzień należy do nich; dlatego też chętnie wybierają personalizowane napisy ledowe czy imiona na ściance za stołem prezydialnym.

To oczywiście tylko niektóre z panujących obecnie trendów. Motywy weselne w 2021 roku są bardzo zróżnicowane. Wśród szeregu dostępnych inspiracji każda Para Młoda znajdzie coś dla siebie.

Najpopularniejsze motywy weselne – boho, rustykalny, industrialny

Wśród motywów przewodnich wesela niezmiennie królują style, które pozwalają na stworzenie niezwykle spójnego i dogranego w każdym szczególe przyjęcia. Od dłuższego czasu dużą popularnością wśród Par Młodych cieszą się:

styl boho – łączy on w sobie wiele różnych elementów. Jest lekki i delikatny. Nawiązuje do natury i właśnie takie są też związane z nim dekoracje. Na styl boho składać mogą się koronki, makramy, frędzle i wstążki. Doskonale pasują do niego także trawy pampasowe. Kompozycje kwiatowe boho powinny być nierównomierne, luźne i złożone z białych i zielonych roślin.

styl rustykalny – choć z pozoru może przypominać styl boho, w rzeczywistości różni się od niego. Nawiązuje do ludowości, wiejskiej sielanki i tradycyjnych wesel. Zdecydowanie łączy się z naturą. Obowiązkowe elementy to drewniane skrzynki, plastry drzew, ludowe wstążki. Dekoracje świetnie uzupełnią polne kwiaty. Wesele rustykalne doskonale sprawdzi się w plenerze, w starej stajni, czy stodole.

styl industrialny – to połączenie minimalizmu oraz nowoczesnej wielkomiejskości. Dekoracje powinny być proste, geometryczne, surowe. Zdecydowanie warto zrezygnować tutaj z wielkich kompozycji kwiatowych na rzecz skromnych gałązek. Aby jednak styl ten się sprawdził, wesele powinno odbywać się w odpowiednio zaprojektowanej przestrzeni.

Uniwersalna przestrzeń eventowa dla każdego motywu przewodniego – Cicha 23!

Organizując wesele, dobrze jest myśleć o motywach przewodnich, już na etapie wyboru miejsca. Cicha 23 to nietypowa sala weselna pod Warszawą. Dzięki temu, że nasza przestrzeń jest na tyle plastyczna i uniwersalna, z łatwością zorganizujesz tutaj wesele w dowolnym stylu. To przestrzeń eventowa pod Warszawą na wesele Twoich marzeń o każdej porze roku. Zobacz nasze inspiracje na ślub zimą oraz latem!