fbpx

Jak wybrać dobrego wedding plannera?

25 lutego, 2022
Posted in Blog
25 lutego, 2022 admin

Jak wybrać dobrego wedding plannera?

Wiele osób zastanawia się, kim jest i ile kosztuje wedding planner. Jeśli termin Waszego ślubu jest coraz bliżej, a Wam brakuje czasu na realizację przygotowań, konsultant ślubny może okazać się wybawieniem. To znakomite wsparcie dla Pary Młodej. Wedding planner zadba o każdy szczegół związany z weselem, które zorganizuje zgodnie z oczekiwaniami przyszłych małżonków. Z dzisiejszego artykułu dowiecie się kim jest wedding planner i co należy zwykle do jego obowiązków, czym kierować się przy jego wyborze, a także ile kosztuje konsultant ślubny.

Kim jest i co robi wedding planner?

Wedding planner to osoba, która służy przyszłym małżonkom pomocą w organizacji ślubu oraz wesela. To Para Młoda określa, w jakim dokładnie zakresie potrzebuje pomocy i jakie są jej oczekiwania oraz preferencje dotyczące ślubnej ceremonii i weselnej imprezy

Co dokładnie robi wedding planner? Pomaga wybrać salę weselną, menu, oprawę muzyczną, fotografa, zajmuje się dekoracjami, papeterią – zaproszeniami i wizytówkami. Służy wsparciem w doborze stroju, makijażu. Towarzyszy Młodym w podejmowaniu decyzji, co do alkoholu – wódka, piwo, czy wino na weselu? To kwestia, która również wymaga starannego przemyślenia. Wedding planner może zaproponować także różne ciekawe atrakcje, np. taniec z ogniem, pokaz fajerwerków.

Konsultant ślubny posiada wiele kontaktów w branży, dzięki czemu może szybko dotrzeć do sprawdzonych i profesjonalnych wykonawców. Ważne, by Para Młoda jasno określiła swoje potrzeby i oczekiwania, a wedding planner powinien się do nich dostosować. Marzy Wam się uroczystość w klasycznym stylu, a może modne ostatnio wesele rustykalne? Jeśli cenicie sobie bliskość natury, sala weselna pod Warszawą Cicha 23 to coś dla Was. Ta rewitalizowana przestrzeń starej cegielni i stadniny koni z pewnością oczaruje Was swoim pięknem. Ślubny konsultant pomaga dopasować miejsce, które będzie spójne z wizją wesela Państwa Młodych.

Wedding planner może kompleksowo zająć się przygotowaniami lub przejąć zadania, na które zabrakło Wam czasu. Zdarza się także, że do jego obowiązków należy wyłącznie koordynacja ślubu i wesela. Dzieje się tak w sytuacji, gdy Para Młoda wszystko załatwia sama, jednak potrzebuje konsultanta, który jest osobą kontaktową z podwykonawcami. Wówczas Państwo Młodzi mogą całkowicie skupić się na sobie oraz gościach, a wedding planner działa według ustalonego scenariusza.

Czy warto zatrudnić wedding plannera?

Osoby planujące ślub mogą zacząć zastanawiać się, czy warto zatrudnić wedding plannera. Tutaj wiele zależy od tego, jaką ilością czasu dysponują Państwo Młodzi i czy chętnie angażują się w przygotowania tego rodzaju, czy może wolą oddać je w ręce kogoś innego, kto zajmie się tym profesjonalnie. Z jednej strony wiąże się to z dodatkowym kosztem, a z drugiej zaoszczędzi Parze Młodej stresu i pracy.

Jak wybrać profesjonalnego wedding plannera?

Jak wybrać dobrego wedding plannera, tak aby spełnił nasze oczekiwania związane ze ślubną ceremonią i weselem? Warto popytać wśród bardziej doświadczonych znajomych, czy nie znają kogoś takiego lub poprzeglądać oferty w internecie. Z pewnością powinniście zapoznać się z jego portfolio. Jeśli przygotowywane przez konsultanta śluby utrzymane są w różnej stylistyce, zwiększa to prawdopodobieństwo, że jest on kreatywną osobą, otwartą na różne rozwiązania.

Najlepiej spotkać się z wedding plannerem na żywo. Wówczas będziecie mogli najlepiej zorientować się, czy jest to osoba, której warto powierzyć organizację tak ważnego dnia w Waszym życiu. Konsultant ślubny powinien budzić Wasze zaufanie, istotne jest, byście czuli się przy nim komfortowo, ponieważ to w znacznym stopniu wpłynie na atmosferę przygotowań.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wedding plannera?

Jak wybrać najlepszego konsultanta ślubnego, skoro już zdecydowaliście się na jego wsparcie w organizacji uroczystości? Oto kilka wskazówek:

  • Umówcie się na spotkanie – najlepiej na żywo, jeśli jednak nie macie takiej możliwości, np. z braku czasu, zorganizujcie wideorozmowę. Powiedzcie jak najwięcej o swojej wizji ślubu i o tym, czego oczekujecie od wedding planera. Doświadczona osoba z pewnością już na początku zaproponuje Wam kilka ciekawych rozwiązań.
  • Sprawdźcie rekomendacje oraz portfolio, dobrze przejrzeć również jego stronę internetową i social media.
  • Jeśli zastanawiasz się, jak dobrze wybrać wedding plannera, nie zapomnij, by upewnić się, czy dana osoba jest odpowiednio przeszkolona oraz sprawdź, jakie posiada doświadczenie. Warto podpytać jak wyglądały już organizowane przez niego śluby – z jakimi trudnościami oraz wyzwaniami miał do czynienia.
  • Styl pracy – dobrze jest porozmawiać z konsultantem ślubnym na temat modelu Waszej przyszłej współpracy. Są osoby, które potrzebują stałego kontaktu ze ślubnym doradcą, chcą na bieżąco śledzić postępy działań i angażować się w organizację. Innym wystarczy krótka informacja na temat przygotowań i nie muszą znać wszystkich szczegółów – po prostu większość obowiązków przekazują wedding plannerowi. Postarajcie się dobrać osobę, która będzie Wam odpowiadać pod tym względem, wówczas będzie łatwiej Wam się pracowało i obie strony będą zadowolone.

Ile kosztuje konsultant ślubny?

Jeśli wiemy już, jak wybrać profesjonalnego wedding plannera, przejdźmy teraz do kwestii, ile kosztuje taka usługa. Wiele zależy od tego, jak duży zakres obowiązków obejmie Wasz wedding planner. Koordynacja uroczystości to w przybliżeniu 2500 zł, około 3000-6000 zł zapłacimy za częściową organizację, a do 10 000 zł za kompleksowe przygotowania. Ceny podane są w przybliżeniu i mogą różnić się w zależności od konsultanta. Decydując się na usługi doradcy ślubnego, musimy wcześniej uwzględnić je w budżecie. W ten sposób łatwiej będzie znaleźć osobę, której wynajęcie leży w zasięgu naszych możliwości finansowych.

Wedding planner pomoże Ci zorganizować ten wyjątkowy dzień

Niektórzy zastanawiają się, po co decydować się na usługi, jakie oferuje wedding planner i czy nie lepiej zorganizować wszystko samodzielnie. Tutaj wszystko zależy od potrzeb Państwa Młodych – dla części osób przygotowania ślubne to czysta przyjemność, dla innych mogą okazać się stresujące i męczące. Niektórym brakuje czasu lub nie czują się na siłach, by zorganizować tak duże przedsięwzięcie samodzielnie. Ponadto zlecając doradcy ślubnemu organizację wesela lub jego część, będziemy mogli bardziej skupić się na sobie. Taką decyzję z pewnością należy dobrze przemyśleć.

Ważne, by wybrany przez wedding planner dobrze wysłuchał naszych oczekiwań, co do dnia ślubu i zaproponował zadowalające nas rozwiązania. Pamiętajmy, że konsultant ślubny zadba o wszystkie szczegóły, które osobie bez doświadczenia w organizacji tego typu imprez łatwo pominąć. Dzięki takiemu profesjonalnemu wsparciu łatwiej zorganizować ślub oraz wesele naszych marzeń.