fbpx

Scenariusz eventu – jak go przygotować?

27 października, 2021
Posted in Blog
27 października, 2021 admin

Scenariusz eventu – jak go przygotować?

Scenariusz eventu jest bardzo ważnym elementem dla jego prawidłowego i niezakłóconego przebiegu. Pozwoli wszystkim organizatorom działać spójnie oraz sprawnie. Dlatego też, warto poświęcić czas na jego przygotowanie i postarać się, by zawierał w sobie informację, które mogą okazać się przydatne dla którejkolwiek ze stron imprezy. Bez względu na to, czy organizujesz mały czy duży, firmowy czy rodzinny event, dobrze opracowany scenariusz imprezy zapewni Ci jej sukces. Cicha 23 to przestrzeń eventowa pod Warszawą, gdzie odbyło się wiele różnorodnych wydarzeń. Jako ich organizatorzy mamy duże doświadczenie w ich przygotowaniu. Dlatego też dzielimy się wiedzą, co sprawia, że konspekt imprezy jest tak ważnym elementem dla jej powodzenia.

Scenariusz imprezy – klucz do sukcesu

Dobry scenariusz eventu to przykład na to, że planowanie ma znaczenie. Przygotowując go, jesteś w stanie zapobiec wypadkom i awariom, a także uprzedzić wiele dodatkowych pytań od współwykonawców. Analizując krok po kroku przebieg imprezy, można dostrzec niedociągnięcia czy możliwe problemy. Ponadto plan eventu ma za zadanie również poinformować podwykonawców, w jakich godzinach powinni być gotowi do działania. Pozwoli Ci więc przydzielić odpowiednie zadania i wyznaczyć ich deadline każdemu ze współorganizatorów wydarzenia.

Scenariusz eventu – przykładowe wersje

Przykładowy scenariusz eventu pozwoli Ci sprawdzić, co powinno się w nim znaleźć. Pamiętaj, że do organizacji wydarzeń nie ma gotowego szablonu, gdyż każde z nich jest inne i może wymagać innych działań. Istnieje jednak kilka stałych punktów, które zaplanować trzeba w przypadku każdego eventu. Dlatego też, przed przygotowaniem harmonogramu eventu, warto zapoznać się z dostępnymi przykładami. Kolejnym Twoim krokiem powinno być wypisanie wszystkich kluczowych punktów imprezy, które powinny zostać uwzględnione w scenariuszu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nic nie zostało pominięte!

Co powinien zawierać scenariusz eventu?

Plan zorganizowania imprezy powinien być jak najbardziej szczegółowy. Im więcej detali uda Ci się przemyśleć na etapie organizacji, tym większa szansa na powodzenie eventu. Co więc powinien zawierać scenariusz konferencji, imprezy rekreacyjnej, czy bankietu? Z pewnością nie możesz zapomnieć o takich aspektach jak:

  • godzinowy harmonogram – rozpisanie co do minuty każdego elementu imprezy, łącznie z zaznaczeniem zadań dla podwykonawców;
  • godziny operacyjne – deadline dla poszczególnych elementów; jest to ostateczny, kiedy wszyscy podwykonawcy i organizatorzy powinni być w gotowości do działania;
  • wygląd eventu – wizualizacje graficzne, plany techniczne, plany stołów itp.;
  • rozpiska atrakcji oraz menu;
  • procedury postępowania i zachowania;
  • dane kontaktowe organizatorów i podwykonawców.

Jest to tylko kilka z elementów, które mogą znaleźć się w takim scenariuszu. Pamiętaj jednak, że każda impreza różni się od siebie, więc innego planu będzie wymagać np. wesele, a innego gala, czy impreza firmowa. Bardzo ważne jest również, by przygotować odpowiednie wersje scenariusza imprezy do współorganizatorów, podwykonawców oraz gości. Zamieść w nich te informacje, które będą dla nich przydatne. Cały scenariusz powinni dostać jedynie główni organizatorzy.

Zdaj się na ekspertów – Cicha 23!

Organizujesz wesele? A może bankiet w Warszawie? Na Ciebie spadły eventy firmowe w Warszawie i nie wiesz, od czego zacząć? Dobrze trafiłaś! Cicha 23 to przestrzeń eventowa, gdzie może odbyć się każda z tych imprez. Jesteśmy zespołem doświadczonych pasjonatów i z chęcią Ci pomożemy. Jednocześnie współpracujemy z wieloma profesjonalnymi podwykonawcami, dzięki którym żaden event nie jest nam straszny.

Cicha 23 to ogromny teren zielony oraz dwie stajnie. Bez względu więc na to, jakie wydarzenie masz zorganizować, może odbyć się ono w naszych przestrzeniach. Wystrój pomieszczeń i otoczenie na zewnątrz dają możliwość zaadaptowania ich do dowolnego celu. Mamy także doświadczenie w przeobrażanie naszych przestrzenie w najróżniejsze miejsca. Z pewnością więc uda nam się także stworzyć idealny klimat dla Twojego eventu. Do przygotowania masz scenariusz imprezy plenerowej? A może organizację konferencji w Warszawie? W Cichej 23 będą to niezapomniane wydarzenia!

Podsumowanie

Przygotowując scenariusz imprezy, pamiętaj, że powinien on być jasny i klarowny dla wszystkich, którzy będą z niego korzystać. Zawrzyj w nim jedynie istotne informacje i unikaj niepotrzebnego wydłużania go. Jeśli również i goście mają otrzymać swoją wersję, zaplanuj wcześniej jej przygotowanie. Istotne jest, by taki plan eventu był elegancko wydrukowany i dopasowany do motywu przewodniego imprezy.

Jeśli jesteś organizatorem eventów i zastanawiasz się, gdzie zorganizować imprezę firmową w Warszawie lub jakiekolwiek inne wydarzenie w okolicach stolicy, zapraszamy do Cichej 23! W naszych przestrzeniach z pewnością stworzysz imprezę, która na długo zapadnie w pamięć gościom. Mamy naprawdę wiele możliwości – nasze doświadczenie pokazuje, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Nie wiesz, jak zorganizować pokaz mody lub konferencję? Sprawdź naszą ofertę!