fbpx

Pomysły na zaręczyny czyli jak się oświadczyć

24 listopada, 2021
Posted in Blog
24 listopada, 2021 admin

Pomysły na zaręczyny czyli jak się oświadczyć

Pomysł na zaręczyny z pewnością powinien być nietuzinkowy, by wydarzenie to na długo mogło pozostać w pamięci przyszłej Pary Młodej. Organizacja zaręczyn należy zazwyczaj do przyszłego Pana Młodego. To on decyduje o miejscu, czasie, a także pierścionku, który podaruje ukochanej w tym ważnym dniu.

Ogromna radość oraz wzruszenie – to emocje, które zwykle towarzyszą parom w tej sytuacji. Jak zaplanować oświadczyny, by były wyjątkowe i spełniły oczekiwania wybranki? Od czego zacząć? To pytania, które zadaje sobie wielu przyszłych Panów Młodych. W niniejszym artykule zgromadziliśmy garść przydatnych wskazówek, które pomogą w realizacji tego przedsięwzięcia.

Idealny pomysł na zaręczyny

Jaki będzie najlepszy pomysł na oświadczyny? Inspiracji jest wiele, jednak bardzo ważne jest, aby dostosować go do upodobań Pary Młodej. Nie ma sensu decydować się na lot balonem, jeśli któreś z Was ma lęk wysokości. Zastanów się dobrze, czy lepiej będzie spędzić ten dzień tylko we dwoje, czy może jesteście tradycjonalistami i zamierzasz oświadczyć się swojej wybrance w obecności rodziców? Jeśli ciągle jeszcze nie masz pomysłu na to, gdzie się oświadczyć, poniżej prezentujemy listę z propozycjami różnych miejsc na zaręczyny.

Zaręczyny w restauracji

To dosyć popularny sposób na zorganizowanie zaręczyn. Jeśli wybierzesz elegancką restaurację, w której zaproponujesz ukochanej kolację przy świecach, to z pewnością uda Ci się wprowadzić romantyczny nastrój. Oświadczyny w restauracji to scena rodem z filmu o miłości, która będzie przepięknym wspomnieniem.

Oświadczyny w domu

Oświadczyny można równie dobrze zorganizować w domu. Ważne, by zatroszczyć się wówczas o odpowiednią oprawę – pomysł na zaręczyny w domu zależy od Twojej wizji. Mogą być to kwiaty, świece nastrojowa muzyka i dobre jedzenie, jak również masaż, taniec albo gra, która doprowadzi wybrankę do pierścionka.

Zaręczyny przy rodzicach

Niektórzy decydują się na klasyczne zaręczyny w obecności rodziców. To dobre rozwiązanie dla osób, które są tradycjonalistami.

Oświadczyny w warunkach ekstremalnych

Oboje lubicie ekstremalne przeżycia? W takim razie warto pomyśleć o skoku ze spadochronu albo locie balonem. To będzie wyjątkowa chwila, która sprawi, że emocje tego dnia będą jeszcze bardziej intensywne.

Zaręczyny na plaży

Jeśli zastanawiasz się, jak zaplanować zaręczyny w porze letniej, koniecznie rozważ oświadczyny na plaży. To miejsce, które pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu – zachód słońca, szum wody i piasek pod stopami – to romantyczny i nietuzinkowy pomysł na zaręczyny!

Zaręczyny związane z Waszymi zainteresowaniami

Macie wspólną pasję? Może warto wykorzystać ją jako motyw przewodni podczas zaręczyn? Inspiracją może być film, gry komputerowe lub Wasz ulubiony sport. Odwołanie się podczas oświadczyn do tego, co Was łączy, będzie doskonałym sposobem na przypieczętowanie związku.

Miejsce na zaręczyny

Jeśli planujesz oświadczyny poza domem, warto rozważyć kilka opcji. Mając już pomysł na zaręczyny, dopasuj miejsce, które najlepiej sprawdzi się w tym przypadku.

  • zaręczyny za granicą – Paryż, Rzym, a może Barcelona? Propozycji jest wiele. Wystarczy zorganizować tanie loty, by stworzyć wymarzone oświadczyny!
  • oświadczyny w Polsce – również w naszym kraju jest wiele przepięknych miejsc, do których można się udać, planując zaręczyny. Romantyczny zachód słońca nad morzem, piękne górskie widoki, a może Krakowski Rynek albo Łazienki Królewskie? Jest wiele niesamowitych miejsc, w których można spędzić ten wyjątkowy dzień.
  • zaręczyny w Waszym mieście – w każdym mieście można znaleźć atrakcyjne miejsca, które będą odpowiednim miejscem na oświadczyny. Może być to park, fontanna albo ogród botaniczny. A może macie jakąś swoją ulubioną lokalizację – na przykład miejsce, gdzie się poznaliście lub które przywodzi na myśl miłe wspomnienia?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór pierścionka zaręczynowego to nie lada wyzwanie. Trzeba wpasować się w gust ukochanej i dobrać właściwy rozmiar. Istotne jest, by przyjrzeć się biżuterii, którą zwykle nosi wybranka. Czy jest to srebro, żółte, a może białe złoto?

Wybierając pierścionek, należy wziąć pod uwagę także kamień. Najpopularniejsze są pierścionki z brylantem, panowie często wybierają także rubin lub szmaragd.

Niełatwy jest także dobór odpowiedniego rozmiaru. Jeśli przyszła żona nosi biżuterię, można zabrać jeden z jej pierścionków do jubilera, jeżeli nie – warto podpytać o rozmiar palca jej mamę, siostrę albo przyjaciółkę.

Co powiedzieć podczas zaręczyn?

Wielu Panów planujących zaręczyny, zastanawia się, co powiedzieć ukochanej podczas oświadczyn. Niektórzy dokładnie planują przemowę, inni preferują spontaniczne wyznania. Może być to dłuższa wypowiedź, w której odwołasz się do chwili, gdy się poznaliście. Warto też dać kobiecie do zrozumienia, że jest bardzo ważną osobą w Twoim życiu i chcesz spędzić z nią resztę życia. Możesz również podarować jej bukiet róż lub innych ulubionych kwiatów.

Wielu mężczyzn zastanawia się, jak uklęknąć przy zaręczynach. Przyszły pan młody powinien klęknąć na prawe kolano i zwracając się imiennie do partnerki, zapytać “Czy wyjdziesz za mnie?”

Wymarzone zaręczyny

Warto zaplanować dzień oświadczyn w sposób, który na długo pozostanie w pamięci przyszłych małżonków. To swojego rodzaju wstęp do ceremonii ślubnej oraz wesela. Planujesz ślub zimą, na wiosnę, a może w porze letniej? Cicha 23 to przepiękna przestrzeń eventowa blisko Warszawy, w której możesz zorganizować niezapomniane wesele w różnych porach roku. To miejsce, które wykorzystywane jest także na prezentacje, strefy gastronomiczne czy mini koncerty. Jeśli potrzebna Ci sala weselna w okolicach Warszawy, warto zapoznać się z ofertą. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli marzy Ci się wesele rustykalne – jest to miejsce blisko natury, które pozwoli Ci stworzyć wyjątkową uroczystość.