fbpx

Atrakcje na wesele — Czym zaskoczyć swoich gości?

6 maja, 2022
Posted in Blog
6 maja, 2022 admin

Atrakcje na wesele — Czym zaskoczyć swoich gości?

Ślub i wesele to niezapomniana uroczystość dla Pary Młodej. Jakie atrakcje na wesele zaplanować, by goście również zapamiętali je na długo i wspominali z przyjemnością? Przygotujcie niestandardowe atrakcje weselne, które urozmaicą całonocną zabawę i sprawią radość wszystkim uczestnikom uroczystości.

Dziś podpowiemy, jakie atrakcje na wesele możecie zaplanować podczas swojego wielkiego dnia. Wśród naszych propozycji znajdziecie oryginalne pomysły na atrakcje weselne dla dzieci i dorosłych. Wybierzcie z nich te, które wpisują się w klimat Waszego wesela. Piękni Państwo Młodzi, gustowne dekoracje i atrakcje dla gości weselnych to przepis na niezapomnianą uroczystość!

Wyjątkowe atrakcje na wesele

Pomysłów na atrakcje weselne jest mnóstwo. Warto dobrze je przemyśleć i dopasować do charakteru i stylu, w jakim organizujecie uroczystość. Poza tym dobrze też wziąć pod uwagę to, jaką przestrzenią dysponujecie – jak duży jest Wasz lokal weselny oraz ile miejsca możecie wykorzystać. Nowoczesna, a zarazem bardzo klimatyczna sala weselna pod Warszawą oferuje dużo przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W Cichej 23 z pewnością nie zabraknie miejsca na nietypowe atrakcje weselne.

Atrakcje weselne dla gości – które wybrać?

Dziś przedstawiamy propozycje zabaw, które możecie wykorzystać na własnym weselu. Pamiętajcie jednak, że warto skupić się na kilku z nich, by wystarczyło czasu na ich realizację wraz z innymi stałymi punktami uroczystości.

Drobne upominki dla gości

To niewielkie niespodzianki dla gości weselnych umieszczane na stołach. Są one symbolicznym dowodem wdzięczności za przybycie na Waszą uroczystość. Mogą być to malutkie słoiczki z miodem, a także nasiona roślin na szczęście czy ciasteczka z wróżbą. To drobny gest, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego uczestnika.

Ankieta dla gości weselnych

Jeśli chcecie nieco zaktywizować gości już na początku spotkania, zostawcie dla nich ankiety do wypełnienia. To oryginalny pomysł na to, by siedzące obok siebie pary lepiej się poznały – zapytajcie skąd przyjechali i jak podoba im się klimat wesela. Do tego możecie dołączyć mini quiz z pytaniami na temat samej Pary Młodej – sprawdźcie, kto z gości zna Was najlepiej!

Pamiątkowa księga gości

Popularnym pomysłem jest zostawianie na sali weselnej księgi gości. Przygotujcie kolorowe markery i długopisy, by uczestnicy mogli napisać swoje życzenia dla Was. Ciekawym urozmaiceniem będą też zdjęcia dołączone do życzeń. Obok księgi zostawcie Instaxa, dzięki któremu goście zrobią ekspresowe zdjęcia i będą mogli wkleić je przy swoim wpisie. To świetna pamiątka, która zostanie z Wami na długie lata. Po uroczystości miło będzie usiąść i wspólnie powspominać Wasz piękny dzień ślubu.

Fotobudka

Ciekawe atrakcje na wesele to także fotobudki. Jeśli lubicie zdjęcia i chcecie zachować jak najwięcej pamiątek z Waszego wesela, zdecydujcie się na taką rozrywkę dla gości. Obok fotobudki zostawcie śmieszne peleryny lub tabliczki z napisami, których goście będą używać do zdjęć. Działanie fotobudki jest proste, więc uczestnicy uroczystości sami świetnie poradzą sobie z jej obsługą.

Taniec w chmurach

Pierwszy taniec to często stresujący moment wesela. Nowożeńcy po raz pierwszy będą ze sobą tańczyć przed wszystkimi gośćmi. Dla uzyskania efektownego wrażenia oraz… ułatwienia sobie zadania, zdecydujcie się na ciężki dym, który przykryje cały parkiet podczas Waszego układu tanecznego. To popularna atrakcja na wesele, która tworzy nastrojowy klimat chwili.

Napis LOVE

Eleganckie napisy LOVE lub MIŁOŚĆ ustawione w sali weselnej lub na zewnątrz, wśród zieleni, mogą służyć jako nowoczesne atrakcje na wesele. To proste, a zarazem bardzo klimatyczne ozdoby, przy których goście chętnie robią sobie zdjęcia lub zapraszają Parę Młodą do wspólnej sesji. Podświetlane napisy widać z daleka, dlatego z pewnością zwrócą uwagę wszystkich uczestników uroczystości i podkreślą podniosłą atmosferę pełną miłości i szczęścia.

Wypuszczanie balonów lub lampionów

Jeśli Wasza sala weselna dysponuje miejscem na zewnątrz, które możecie wykorzystać, świetnym urozmaiceniem uroczystości będzie wypuszczanie w powietrze białych balonów lub lampionów. Te pierwsze mogą służyć też jako atrakcje ślubne przed kościołem – po ceremonii ustawcie się przy świątyni i wypuśćcie przygotowane wcześniej balony – to piękny i efektowny pomysł na uświetnienie tego dnia.

Gdy wolicie bardziej nastrojowe atrakcje zaczekajcie do zmroku, by wypuścić lampiony. Zaproście gości na zewnątrz, gdzie każdy z nich dostanie lampion. Światełka unoszące się w powietrzu stworzą romantyczną scenerię, którą z powodzeniem możecie wykorzystać jako okazję do wspólnych zdjęć.

Zimne ognie

Jesteście zwolennikami prostych rozwiązań, które robią oszałamiające wrażenie? Wykorzystajcie zimne ognie! To świetne atrakcje dla gości weselnych, które stworzą niepowtarzalny klimat wydarzenia. Zbierzcie wszystkich w kręgu i odpalcie zimne ognie – blask światła pięknie oświetli Was jako Parę Młodą. W tym czasie możecie pozować do pamiątkowych zdjęć.

Pokaz wspólnych zdjęć lub filmu pamiątkowego

Chcecie zaskoczyć swoich gości czymś wyjątkowym? A może w nietypowy sposób podziękować im za przybycie lub podzielić się wspólnymi wspomnieniami? Pokaz slajdów przedstawiający historię Waszej znajomości lub film montowany na bieżąco przez kamerzystę, tzw. “same day edit” będzie dodatkową atrakcją na weselu. Często takie pamiątki wzruszają gości i Parę Młodą do łez – a ślub i wesele to przecież dzień świętowania Waszej miłości!

Stół tematyczny

Stoły tematyczne to kolejne atrakcje weselne dla gości. Mogą to być stoły ze słodkimi deserami lub tradycyjny stół wiejski. Ten drugi wpasuje się w klimat, jeśli planujecie wesele rustykalne.

Fontanna czekoladowa

Dla miłośników słodkości proponujemy oryginalne atrakcje weselne, jakimi są fontanny czekoladowe. Ta dekoracja wygląda bardzo nowocześnie, a przy tym znakomicie smakuje!

Drink bar

Oryginalne atrakcje na wesele to również wynajęcie profesjonalnego barmana, który przygotuje dla gości smaczne drinki na zamówienie. Drink bary cieszą się dużym powodzeniem podczas takich wydarzeń, więc i Wasi goście na pewno docenią ten pomysł.

Bufet z nalewkami

Jeśli Wasi goście nie lubią mocnych alkoholi, na pewno docenią bufet z nalewkami. Będą mogli spróbować smaków lżejszych trunków i wybrać ten, który najbardziej im przypadnie do gustu. Taki bufet możecie postawić przy wiejskim stole lub jako dodatkową atrakcję na weselu.

Prosecco Bar

Zastanawiacie się, czym zaskoczyć gości weselnych? Wynajmijcie mobilny bar z Prosecco! Nasza przestrzeń eventowa pod Warszawą świetnie nadaje się do takich pomysłów. Minibusik serwujący gościom chłodne prosecco w ciepły letni wieczór to coś, co na długo pozostanie w ich pamięci jako część Waszego wesela. Ten pomysł świetnie wpisze się w naturalny styl, w jakim stworzone jest wesele boho.

Gry plenerowe

Jeśli jesteśmy już w klimacie atrakcji w plenerze, mamy kolejny świetny pomysł na nietypowe atrakcje weselne. Są to gry plenerowe dla wszystkich gości. Przygotujcie wielką, drewnianą Jengę lub zaaranżujcie grę w kółko i krzyżyk na zewnątrz. Te zabawy świetnie zintegrują gości. Gromkie salwy śmiechu podczas wspólnej zabawy gwarantowane!

Malowanie piaskiem

Będzie to świetny pomysł, jeśli nie wiecie jak zaskoczyć gości na weselu. Wynajmijcie artystę lub artystkę, którzy tworzą obrazy z piasku i zaproście gości na taki pokaz. Malowane dzieła mogą przedstawiać historię Waszej znajomości lub mieć inny, wybrany przez Was motyw przewodni. Ta atrakcja weselna zrobi wrażenie na wszystkich, którzy będą mogli oglądać ją na żywo!

Animator dla dzieci

Podczas przygotowań warto zapewnić też atrakcje dla dzieci na wesele. Dobrym pomysłem będzie wynajęcie animatora, który zorganizuje czas najmłodszym uczestnikom wesela, zapraszając ich do wspólnej zabawy. Kolorowe dmuchańce czy basen z piłeczkami na pewno ucieszą maluchy.

Malowanie twarzy

To kolejny pomysł na atrakcje weselne, w których chętnie wezmą udział dzieci obecne na Waszej uroczystości. Malowanie twarzy będzie dla nich wspaniałą zabawą i oryginalną pamiątką, którą z radością będą wspominać.

Bańki mydlane

Pokaz baniek mydlanych to ciekawa atrakcja na wesele dla dzieci i dorosłych. Urządźcie pokaz kolorowych baniek – to bardzo prosty i niskobudżetowy pomysł na urozmaicenie wesela, a także okazja do wspólnej zabawy, która przypadnie do gustu wszystkim gościom.

Wspólna nauka tańca

Chcecie zaangażować wszystkich gości do udziału w tej atrakcji? Zaproście ich na parkiet i z pomocą zespołu lub DJ’a zaaranżujcie wspólną naukę tańca. Może to być popularna belgijka czy energetyczna bachata. Ta atrakcja na wesele ożywi każdego oraz stworzy świetny nastrój wśród gości.

Oryginalne atrakcje na wesele – liczy się dobra zabawa!

Dziś przedstawiliśmy różne pomysły na wesele. Atrakcje, jakie zapewnicie swoim gościom mogą mieć różny charakter – jedne wywołają wzruszenie, a inne będą świetnym sposobem na integrację. Od Was i gości zależy, jak będzie przebiegać ten dzień. Zorganizujcie go tak, jak lubicie – to ma być najpiękniejszy dzień, który będzie początkiem Waszego wspólnego życia!

Jeśli chcecie, by ktoś pomógł Wam w jego organizacji, zatrudnijcie dodatkową osobę, która zajmie się częścią przygotowań weselnych. Jak wybrać dobrego wedding plannera? Po pierwsze musi znać oraz rozumieć Wasze oczekiwania i wyobrażenia na temat dnia ślubu – wszystko inne ustalicie na bieżąco!

Przygotowania do ślubu i wesela zajmują wiele czasu, dlatego warto je rozpocząć już na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Wtedy będziecie mieć pewność, że wszystkie atrakcje na wesele zostały dobrze przygotowane, a Wy ze spokojem skupicie się na kolejnych obowiązkach. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi, by ten dzień był taki, jak sobie wymarzyliście!