fbpx

Wyjazdy integracyjne dla pracowników

1 września, 2022
Posted in Blog
1 września, 2022 admin

Wyjazdy integracyjne dla pracowników

Wyjazdy integracyjne dla pracowników to świetny sposób na zintegrowanie zespołu i stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania. Firmowy wyjazd integracyjny powinien też stanowić okazję do miłego spędzenia czasu z osobami, z którymi na co dzień łączą nas jedynie stosunki zawodowe. Dobrze więc, żeby impreza firmowa została zorganizowana tak, by każdy chętnie brał w niej udział i zapamiętał ją na długo!

Wycieczka integracyjna dla pracowników – dlaczego warto ją zorganizować?

Nieustannie dążymy do polepszenia wyników swojej firmy, jednak zawsze należy znaleźć przestrzeń na to, by zadbać o swoich pracowników. W innym przypadku będą oni przeciążeni i zestresowani, a co za tym idzie mniej efektywni. Wyjazdy integracyjne dla pracowników dają okazję na to, by każdy złapał nieco oddechu. Zalet takiego firmowego wyjazdu jest jednak więcej.

Zapoznanie się z zespołem

Przede wszystkim organizacja wyjazdu firmowego pozwala wszystkim lepiej się poznać. Jest to szczególnie ważne dla osób, które pracują w danym środowisku od niedawna. Niektórzy od razu znajdą wspólny język ze swoimi współpracownikami, ale innych trzeba do tego trochę bardziej zachęcić. Wycieczki integracyjne dla firm stanową ku temu idealną okazję.

Jeśli Twoja firma jest młoda lub tak szybko się rozwija, że nieustannie przybywa w niej nowych pracowników, zorganizuj wyjazd integracyjny, na którym wszyscy będą mieli szansę bliżej się poznać.

Poprawa współpracy

W każdej firmie pojawiają się różne problemy. Często wynikają one z wewnętrznych konfliktów. Firmowe wyjazdy integracyjne pozwalają je załagodzić lub nawet zupełnie wyeliminować. Czasem wystarczy się bliżej poznać. Kto wie, być może najbardziej skłócone osoby po udziale w atrakcjach zorganizowanych w ramach wycieczki integracyjnej staną się najbardziej zgranym duetem w całej firmie?

Nagroda dla pracowników

Jeśli wycieczki integracyjne dla firm zorganizowane są z pomysłem, bezsprzecznie można je traktować jako nagrodę dla pracowników. Warto też właśnie w taki sposób im to komunikować. Oczywiście ciężko znaleźć budżet i zorganizować taki wyjazd po zakończeniu każdego miesiąca. Jednak przynajmniej raz na rok, spotkanie na zupełnie innym gruncie niż biuro pozwoli pracownikom poczuć się docenionymi. Jak się okazuje, nagrodą nie zawsze musi być premia!

Budowanie wizerunku firmy

Wyjazdy integracyjne dla pracowników dają też duże pole do popisu dla pracodawcy. Dlaczego? Ponieważ wycieczka integracyjna to doskonała okazja, aby zbudować pozytywny wizerunek firmy. W dobie konkurencji na rynku pracy, a także świadomości pracowników gdzie mogą pracować, jest to bardzo ważne. Aby wykreować pozytywny wizerunek firmy, warto pamiętać o kilku aspektach. Pierwszym z nich jest odpowiednia organizacja. Dobrze zorganizowana firma to taka, która dba o swoich pracowników. Drugi aspekt to atmosfera panująca w firmie. O obydwa możesz zadbać regularnie organizując wyjazd integracyjny dla pracowników.

Wyżej wymienione powody wskazują, że wyjazdy integracyjne to naprawdę świetna inicjatywa. Poza integracją między pracownikami na różnych szczeblach kariery, taka wycieczka daje też możliwość obserwacji swoich pracowników. Sprzyja to temu, żeby wykorzystać w nich to co najlepsze, a jeszcze nie mieliśmy okazji przekonać się, na ile ich stać.

Firmowy wyjazd integracyjny – gdzie go zorganizować?

Jeśli chcesz, by impreza firmowa nie odbywała się po raz kolejny w dobrze znanym wszystkim lokalu, warto zorganizować wyjazd. Nie musi to być odległe miejsce, ponieważ wiąże się to z kosztami dojazdu. Swoją uwagę na pewno warto zwrócić na to, żeby była to spokojna okolica, w której można liczyć na wiele atrakcji. Najlepiej w tym celu sprawdzają się lokalizacje pod miastem, które wyróżnia malownicza okolica. W takich warunkach nawiązywanie przyjacielskich relacji jest jeszcze łatwiejsze.

Jakie miejsce sprawdzi się w takim przypadku najlepiej? Zdecydowanie lepiej postawić na coś mniej standardowego niż hotel. Domki nad jeziorem brzmią atrakcyjnie, ale jeśli chcesz, by wyjazd integracyjny obejmował angażujące wszystkich aktywności, warto skorzystać z możliwości, jakie daje przestrzeń eventowa w Warszawie. Zanim jednak wszyscy się tam udacie, trzeba pomyśleć nad dokładnym planem.

Organizacja wyjazdu integracyjnego dla pracowników firmy – pomysły

Tradycyjne spotkanie integracyjne oczywiście nadal może się sprawdzać, jednak jeśli chcesz pokazać swoim pracownikom, że naprawdę Ci na nich zależy, w ramach wycieczki integracyjnej, warto zaproponować coś nietypowego lub takiego, w czym do tej pory nie każdy miał okazję uczestniczyć.

Ognisko lub piknik

Wyjazdy integracyjne dla pracowników na łono natury dają wiele możliwości. W wolnych chwilach można spacerować, co również daje pole do bliższego poznania. Jednak jeśli chodzi o bardziej zorganizowane atrakcje, czymś co przypadnie do gustu wielu osobom, jest zorganizowanie ogniska. Większość z Twoich pracowników z pewnością mieszka w mieście więc nie za bardzo ma okazje do tego, by wieczorami posiedzieć z daleka od zgiełku przy ognisku. Pyszne jedzenie, a do tego gry i zabawy, do których zaprosisz cały zespół to gwarancja udanej zabawy!

Jeśli z pewnych przyczyn w danym miejscu nie można zorganizować ogniska, nic straconego. Możesz zastąpić je piknikiem!

Warsztaty

Bardzo dobrym sposobem na integrację pracowników podczas firmowego wyjazdu są też różnego rodzaju warsztaty. Chociaż na jeden dzień daj swoim pracownikom szansę na wykazanie się w zupełnie innej dziedzinie. W warsztatach kulinarnych lub fotograficznych z chęcią weźmie udział każdy – nawet ci, którzy z gotowaniem lub robieniem zdjęć nie mieli nigdy styczności.

Oczywiście możliwości pod tym względem jest wiele. Wystarczy być otwartym na pomysły. Dobrze też jeśli wcześniej uda się zorientować co dla pracowników, dla których organizowany jest dany wyjazd integracyjny, byłoby najbardziej atrakcyjne.

Gry zespołowe

Bardzo dobrą okazją na poznanie swoich współpracowników jest wspólne uczestnictwo w grze. Najwięcej pod tym względem gwarantują gry zespołowe. Może to być na przykład poszukiwanie skarbu na terenie danego obiektu albo odegranie gotowego scenariusza. Oczywiście wszelkie gry ruchowe również znajdą swoich fanów. Natomiast przy ognisku czy nawet podczas wspólnego posiłku zawsze można spontanicznie zorganizować grę słowną.

Impreza z motywem przewodnim

Bardzo fajnym pomysłem na organizację wyjazdu integracyjnego jest zorganizowanie spotkania przy muzyce i jedzeniu z motywem przewodnim. Dziki Zachód, Bollywood, a może superbohaterowie? Możliwości jest naprawdę sporo. Zadaniem dla wszystkich uczestników byłoby przebranie się zgodnie z tym motywem. Natomiast do organizatora należy wystrój lokalu, w którym odbywałaby się impreza. By wypadło to jak najlepiej, warto skorzystać z pomocy oferowanej przez miejsce eventowe.

Szkolenia połączone z integracją

Organizując wycieczki integracyjne dla firmy na uwadze warto mieć fakt, że oczywiście mogą się one łączyć z tym, co w swojej firmie robicie na co dzień. Wyjazd integracyjny można zaplanować myśląc o połączeniu przyjemnego z pożytecznym. W takim wypadku wybierz przestrzeń eventową, która w ciągu dnia daje możliwość zorganizowania szkolenia, a w późniejszych godzinach pozwala się zabawić.

Cicha23 – zorganizuj wyjazd integracyjny dla pracowników u nas!

Tak jak wspomnieliśmy już wcześniej, wyjazdy integracyjne dla pracowników nie muszą wiązać się z daleką wyprawą. Nawet jeśli siedziba firmy mieści się w Warszawie, warto chociaż na jeden dzień wybrać się w bardziej urokliwe miejsce. Cicha 23, czyli przestrzeń eventowa w Warszawie, zachwyci każdego. To nietuzinkowe miejsce, które otaczają lasy, oddalone jest od Warszawy o 20 minut jazdy. W sam raz na jednodniowe wycieczki integracyjne dla firm. Do zorganizowania imprezy integracyjnej na naszym terenie, zachęcamy też jednak firmy z innych miast.

Skorzystaj z pomocy organizatora najlepszych imprez pod Warszawą

Jeśli chcesz zorganizować wyjazd integracyjny w miejscu, w którym dominuje cisza i spokój, a jednocześnie nie brakuje przestrzeni na różne aktywności, zapraszamy do kontaktu! Organizacja wyjazdu integracyjnego to dla nas przyjemność. Chętnie zadbamy o to, by Twoi pracownicy się nie nudzili, a jednocześnie dobrze bawili. Obszerny zielony teren oraz dwie duże stajnie zachęcają do tego, by puścić wodze fantazji. Jesteśmy otwarci na zorganizowanie spotkania w każdej formie. Na Cichej 23 organizowane są imprezy plenerowe, ale jesteśmy też w stanie przygotować moc atrakcji na mniej pogodne dni. W związku z tym wyjazd integracyjny dla pracowników zorganizujesz u nas również zimą!

Pamiętaj, że wyjazdy integracyjne dla pracowników to nie tylko świetna zabawa, ale także szansa na poznanie nowych ludzi i zacieśnienie więzi z obecnymi współpracownikami. Warto więc dobrze przygotować się do organizacji takiego wydarzenia! Miejsce, które do tego wybierzesz, również ma znaczenie! Jeśli chcesz zabrać swoich pracowników w wyjątkową okolicę, a jednocześnie zagwarantować im ogrom atrakcji, zdecyduj się na Cichą 23. Impreza firmowa w naszym wykonaniu zostanie zapamiętana na zawsze!