fbpx

Wesele w stylu industrialnym: Inspiracje i pomysły

16 sierpnia, 2023
Posted in Blog
16 sierpnia, 2023 admin

Wesele w stylu industrialnym – jak je zorganizować?

Kiedy myślimy o weselu, często wyobrażamy sobie romantyczne scenerie, delikatne dekoracje i tradycyjne sale. Jednak wesele w stylu industrialnym kusi swoim niekonwencjonalnym podejściem, łącząc surowość z elegancją. Współczesne pary młode coraz chętniej decydują się na ten niepowtarzalny styl, który staje się prawdziwym hitem w świecie wesel.

Czym charakteryzuje się wesele w stylu industrialnym?

Wesele industrialne charakteryzuje się połączeniem nowoczesności z surowością charakterystyczną dla przemysłowych wnętrz. Kluczem jest wykorzystanie oryginalnych elementów architektonicznych, takich jak ceglane ściany, stalowe belki czy gołe żarówki. Nie jest to jednak tylko prostota i minimalizm – klimatyczne wesele w stylu industrialnym to również wyrafinowana elegancja, gdzie rustykalne elementy mieszają się z nowoczesnymi, pomysłowymi dodatkami. Kolory, które tu dominują to miedź i brąz, czerń i szarość, a jeśli chodzi o dekoracje kwiatowe – zieleń i biel.

Jak zorganizować wesele w stylu industrialnym?

Najważniejszym elementem przy organizacji wesela jest wybór odpowiedniego miejsca. W dużej mierze to otoczenie kształtuje charakter całego wydarzenia. Szukając sali, warto zwrócić uwagę na dawne fabryki, warsztaty czy lofty – to świetne miejsca na industrialne wesele. Warszawa jest pełna historycznych i postindustrialnych przestrzeni, wśród których można znaleźć wiele takich pereł. Jako przykład może posłużyć sala weselna w Warszawie Cicha 23, rewitalizowana przestrzeń starej cegielni i stadniny koni w pięknym otoczeniu zieleni.

Przy wyborze miejsca warto zastanowić się nad jego dostępnością dla gości, możliwością personalizacji przestrzeni oraz oferowanymi usługami dodatkowymi. Często takie klimatyczne miejsca na wesele o industrialnym charakterze oferują nie tylko unikatową scenerię, ale również wsparcie w organizacji, co może znacząco odciążyć organizatorów.

W Cichej 23 dokładamy wszelkich starań, by spełnić Wasze wymagania. Współpracujemy również z zaufanym kateringiem, który serwuje pyszne posiłki dla gości. Nasza oferta jest elastyczna – jeśli tylko potrzebujesz, oprócz sali weselnej dysponujemy też salą na imprezę w Warszawie, gdzie możesz zorganizować przyjęcia świąteczne czy spotkania integracyjne.

Dekoracje i detale na weselu industrialnym

Kiedy już wybierzemy odpowiednie miejsce, przyszedł czas na dekoracje. Na weselu industrialnym królują surowe materiały: metal, szkło, beton, drewno. Wykorzystaj metalowe rury jako stojaki na kwiaty, żarówki Edisona dla ciepłego oświetlenia czy surowe drewno jako podkładki na stoły. Ciekawym pomysłem może być też użycie starych palet drewnianych jako podstawy pod miejsca siedzące na zewnątrz. O przytulny klimat zadbają girlandy i łańcuchy świetlne na czarnych kablach, zawieszone wzdłuż sufitu lub między kolumnami. Stare koła zębate czy narzędzia przemysłowe mogą posłużyć jako oryginalne elementy dekoracyjne na ścianach lub stołach. Metalowe skrzynki czy kosze mogą być świetnym miejscem na prezenty od gości lub pojemnikami na kartki z życzeniami. Spójność to podstawa, jeśli chcesz stworzyć klimatyczne wesele, dlatego zadbaj nawet o detale.

Podsumowanie

Wesele w industrialnym stylu to świetny wybór dla par, które chcą połączyć tradycyjny uroczysty charakter wesela z nowoczesnym, surowym stylem. Wybór odpowiedniego miejsca oraz przemyślane dekoracje sprawią, że Wasze wesele będzie jednym z tych, o których się mówi i które na długo zostaje w pamięci gości.