fbpx

Organizacja imprez masowych: najnowsze trendy, które przyciągną tłumy

7 kwietnia, 2023
Posted in Blog
7 kwietnia, 2023 admin

Organizacja imprez masowych: najnowsze trendy, które przyciągną tłumy

Jak zorganizować imprezę, która przyciągnie tłumy? Organizacja imprez masowych to spore wyzwanie, dlatego warto wiedzieć, jakie panują trendy. Dzięki nowoczesnym i dopasowanym do potrzeb klientów rozwiązaniom można przygotować wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas przygotowań.

Czym jest impreza masowa?

Ustawa z dnia 20 marca 2009 roku jasno określa, czym dokładnie jest impreza masowa. Od ilu osób mówimy o tym wydarzeniu? Według ustawy musi wziąć udział min. 1000 osób na wolnej przestrzeni, a co najmniej 300 osób w budynkach. Ten rodzaj imprezy to zarówno liczne wydarzenia sportowe, jak i koncerty czy inne wydarzenia artystyczne. Artykuł 3 ustawy mówi, że impreza masowa to np. mecz piłki nożnej lub inne wydarzenie artystyczno-rozrywkowe. Istnieją jednak wyjątki, które związane są z przeznaczeniem konkretnych obiektów m.in. muzeów, teatrów, kin, galerii sztuki, placówek oświatowych i innych. Organizacja imprezy masowej bez pozwolenia nie jest możliwa, gdyż naraża organizatorów na poważne konsekwencje prawne.


Imprezy masowe – pozwolenia

Organizator meczu piłki nożnej lub imprezy takiej jak koncert, musi posiadać stosowne zezwolenia. Przede wszystkim należy złożyć w urzędzie gminy lub miasta wniosek o zgodę na organizację takiego wydarzenia. Oprócz tego należy otrzymać opinię dotyczącą zabezpieczenia imprezy, ewentualnego stanu technicznego budynku lub zagrożeniach dla uczestników. Zajmują się tym odpowiednie służby – w zależności od charakteru imprezy komendant policji, Straży Pożarnej, pogotowie lub inspektorat sanitarny. Taki wniosek pewien został złożony najpóźniej 30 dni przed planowaną data wydarzenia. Jeśli udział w wydarzeniu jest płatny, wymagane jest także zawarcie umowy ubezpieczeniowej odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone uczestnikom.


 

Kary za brak wymaganych zezwoleń

Jeśli z jakichś powodów organizator nie dostosował się do obowiązujących przepisów, podczas kontroli może okazać się, że nie spełnia wymagań organizacyjnych, a tym samym stwarza zagrożenie dla uczestników. Może więc podlegać karze grzywny wynoszącej min. 240 stawek dziennych, karę ograniczenia wolności, a nawet w niektórych przypadkach – pozbawienia wolności. Warto o tym pamiętać, chcąc zorganizować masową imprezę.

Organizacja imprez – najnowsze trendy

Organizacja eventów w Warszawie i innych miastach Polski nie musi być skomplikowanym przedsięwzięciem. Jeśli planujesz przygotować imprezę przeznaczoną dla mniejszej ilości osób, najważniejszy jest wybór odpowiedniego miejsca. Lokal na imprezę w Warszawie nie musi być ulokowany w ścisłym centrum miasta. Warto postawić na miejsca w otoczeniu zieleni, z bliskim dojazdem z centrum miasta. Rosnąca świadomość ludzi związana z dbaniem o planetę wykreowała nurt eko, który stał się popularny w każdej niemal dziedzinie. Coraz więcej młodych osób stawia na wesela w plenerze, które nawiązują do stylu boho czy naturalistycznego. Również eventy takie jak koncerty czy imprezy tematyczne zachęcają do dbania o środowisko naturalne i jak najmniejszą ingerencję w naturę.

 

Podsumowanie

Organizacja koncertów w Warszawie i związane z tym obowiązki zależą nie tylko od miejsca, ale też ilości osób. Jeśli planujesz imprezę z mniejszym limitem zaproszonych, bez problemu zorganizujesz ją w dowolnej przestrzeni. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się imprezy plenerowe w Warszawie lub niedalekiej odległości od centrum. Dzięki lokalizacji w naturze można stworzyć naprawdę wyjątkowe i atrakcyjne warunki dla uczestników.