fbpx

Jak zorganizować imprezę w plenerze?

23 maja, 2022
Posted in Blog
23 maja, 2022 admin

Jak zorganizować imprezę w plenerze?

Chcesz, by organizowane przez Ciebie spotkanie miało nieco inny, mniej formalny charakter? Impreza w plenerze to coś, co będzie idealnym pomysłem na bankiet lub spotkanie integracyjne.

Świeże powietrze, rozległa przestrzeń z dala od miejskiego zgiełku. Lekki, ciepły wiatr, śpiew ptaków w oddali i przyjemnie przygrzewające słońce – to warunki idealne na spotkanie w większej grupie osób. Chcesz, by Twoja impreza plenerowa właśnie taka była, lecz nie wiesz, jak to wszystko zorganizować? Z chęcią podpowiemy Ci, gdzie i jak zorganizować imprezę w plenerze. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że takie spotkania zawsze cieszą się dużym uznaniem gości.

Imprezy plenerowe i ich rodzaje

Organizowanie imprez plenerowych najlepiej zacząć od ustalenia charakteru takiego spotkania. Możliwości jest wiele – bankiety oraz konferencje firmowe, szkolenia, pikniki czy imprezy integracyjne – to wszystko z powodzeniem można zorganizować na świeżym powietrzu, w sielskich okolicznościach przyrody.

Forma organizacji imprezy plenerowej zależy od kilku czynników – stopnia formalności spotkania oraz miejsca, w jakim będzie się wszystko odbywało. Wiadomo, że tego typu wydarzenia mają zwykle mniej formalny charakter, niż konferencje na sali wykładowej. Jednak nastrój, jaki się wtedy tworzy, jest jedną z głównych zalet – przyjazna atmosfera sprzyja nawiązywaniu kontaktów oraz zacieśnianiu więzi międzyludzkich. Można w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym – pomyślnie załatwić sprawy biznesowe, a do tego miło spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody.

Wszelkie eventy firmowe w Warszawie i okolicach zdobywają coraz szersze grono sympatyków. Firmy dbają o dobrą atmosferę w pracy, dlatego chętnie decydują się na taki sposób integracji pracowników. Dobrze zgrany zespół to szansa na lepszy kontakt pomiędzy współpracownikami, co z kolei przekłada się na efektywniejszą pracę każdego z nich.

Organizacja imprez w plenerze to także okazja do spotkania z klientami biznesowymi. Rozmowy branżowe w połączeniu z miłą atmosferą i profesjonalnym przebiegiem wydarzenia – to może zaprocentować i stać się początkiem owocnej, długoletniej współpracy.

Kiedy najlepiej zorganizować imprezę w plenerze?

Termin, na jaki zaplanowana zostanie plenerowa impreza, musi być dogodny dla wszystkich zainteresowanych. Warto zorganizować ją w ciągu dnia – na przykład wczesnym popołudniem. Wiosną i latem dni są dłuższe, dzięki czemu takie wydarzenie można rozpocząć nawet po zakończonej pracy.

Preferowane są pracujące dni tygodnia, ponieważ w weekend każdy z pracowników lub klientów może mieć już prywatne plany, z których nie chce rezygnować.

Warto pamiętać, że zwykle trzeba z wyprzedzeniem rezerwować terminy na imprezy plenerowe, a ich organizacja wymaga nieco więcej czasu. Dobrze jest zatem zainteresować się tym tematem nawet z półrocznym wyprzedzeniem, jeśli planujesz duże spotkanie. Wtedy masz pewność, że ze spokojem ustalisz dogodną datę wydarzenia.

Impreza w plenerze – gdzie ją zorganizować?

Duży wpływ na przebieg imprezy plenerowej ma miejsce jej organizacji. Najlepsze będą zaciszne tereny z dala od hałasu miasta, jednak usytuowane na tyle blisko, by każdy bez przeszkód mógł się tam dostać. Bliskość natury, rozległe tereny zielone i gustownie zaaranżowana przestrzeń – taka jest Cicha 23. To idealne miejsce na organizację imprezy plenerowej pod Warszawą. Dobrze przygotowana infrastruktura stwarza wiele możliwości aranżacyjnych tego obiektu. Ceglane stajnie, drewniane mostki i nastrojowe światełka – to wszystko tworzy niezapomniany klimat wydarzenia, które może być kontynuowane nawet po zmroku.

Dostosowujemy naszą przestrzeń do wymagań klientów oraz liczebności imprezy – bez obaw zorganizujesz tu zarówno kameralne spotkanie w wąskim gronie, jak również duży event na kilkaset osób.

Dekoracje – jak zaaranżować przestrzeń na imprezę plenerową?

Jak przygotować miejsce na imprezę plenerową, by było klimatyczne, a zarazem funkcjonalne? To pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć na początku przygotowań. Przelicz, ilu gości planujesz zaprosić – to pomoże Ci ocenić, jak wiele stołów i krzeseł będziesz potrzebować. Chcesz ustawić je na trawie, czy wolisz stabilniejsze podłoże, np. taras z desek?

Pomyśl również o pogodzie – bywa ona zmienna, dlatego warto przygotować się na różne scenariusze. W razie deszczu potrzebny będzie namiot lub inne pomieszczenie, by się w nim się schronić. W Cichej 23 oferujemy gościom dwie przestronne stajnie, w których z pewnością będą się dobrze bawić.

Do tego warto pomyśleć o meblach wypoczynkowych – wygodne leżaki lub ławki z palet to idealne rozwiązanie na tego typu spotkanie. Drewno, świeże kwiaty i nastrojowe świece stworzą niepowtarzalny klimat imprezy, na której każdy z gości będzie czuł się wyjątkowo. A o to przecież chodzi!

Organizacja imprez plenerowych – atrakcje

Poza głównymi punktami, bez których organizacja imprez plenerowych by się nie udała, warto zaplanować również dodatkowe atrakcje dla gości. Jeśli na tym wydarzeniu będą dzieci, możesz zatrudnić animatora zabaw, który zajmie się milusińskimi – zorganizuje konkursy dla dzieci, pokaz baniek mydlanych czy malowanie twarzy. To z pewnością przysporzy dzieciom wiele radości.

Dla pozostałych gości również warto zaplanować jakąś rozrywkę. Może być to karaoke, fotobudka czy gry integracyjne z podziałem na grupy. Uczestnicy imprezy na pewno będą miło wspominać takie zajęcia integrujące.

Organizacja imprez w plenerze – najważniejsze kwestie

Jak widzisz, jest kilka istotnych kwestii, o których trzeba pamiętać, organizując imprezy plenerowe. Wiesz już, co to jest oraz jaki charakter może mieć to spotkanie. By wszystko przebiegło jak należy, trzeba dobrze przemyśleć i zaplanować każdy z tych punktów – charakter spotkania, miejsce oraz termin wydarzenia, a także całą aranżację przestrzeni czy dodatkowe atrakcje.

Nasza przestrzeń eventowa pod Warszawą sprawdzi się tu idealnie – organizujemy różnego typu wydarzenia branżowe, konferencje oraz imprezy na większą skalę, jak koncerty czy pokazy mody. Z nami Twoja impreza w plenerze będzie profesjonalnie przygotowana, a goście zapamiętają ją na długo.

Wiesz już, jak zorganizować imprezę plenerową? Zatem do dzieła! Wybierz termin i zaplanuj to niezapomniane wydarzenie wspólnie z nami.