fbpx

Jak zorganizować bankiet – przygotowanie i organizacja

24 czerwca, 2022
Posted in Blog
24 czerwca, 2022 admin

Organizacja koncertów – Jak zorganizować bankiet – przygotowanie i organizacja

Mniej formalne spotkania firmowe to świetny czas na lepsze poznanie się pracowników lub świętowanie ważnego wydarzenia. Jak zorganizować bankiet firmowy, by spotkanie przebiegło zgodnie z planem i na długo pozostało w pamięci gości?

W dzisiejszym wpisie zajmiemy się tym tematem. Odpowiemy na pytanie, jak rozsądnie zaplanować takie wydarzenie. Przygotowanie bankietu wymaga wcześniejszych przygotowań i ustalenia wielu kwestii, w związku z tym warto zabrać się do tego z odpowiednim wyprzedzeniem. Od czego zacząć i o czym trzeba pamiętać? Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania!

Rodzaje bankietów

Bankiety mogą mieć różny charakter, w zależności od okazji. Samo słowo bankiet pochodzi od włoskiego banchetto, czyli ławeczka. W tym kontekście jest to rozumiane jako miejsce spotkań i rozmów. W tym samym celu organizowane są bankiety. Można je podzielić na te formalne i mniej oficjalne.

Bankiet angielski

To spotkanie w formie stojącej, z otwartym bufetem dostępnym dla wszystkich gości. Jest dość łatwy w organizacji – uczestnicy wydarzenia mogą się swobodnie poruszać po sali, samodzielnie wybierając przekąski i decydując, z kim mają ochotę porozmawiać.

Bankiet zasiadany

Jest to bardziej oficjalny bankiet, podczas którego goście są usadzeni przy stołach, a obsługa podaje im ciepłe potrawy na stół. Tutaj obowiązuje już określona hierarchia gości. Bankiet zasiadany wymaga również bardziej szczegółowego planu, według którego będzie przebiegał.

Bankiet amerykański

To połączenie spotkania siedzącego z tym stojącym. Stoły ustawiane są najczęściej na środku sali lub przy głównej ścianie. Tam też ustawione są przekąski dla gości. Obsługa podaje jedynie ciepłe dania lub napoje.

Po wyjaśnieniu, jakie są rodzaje bankietów, pora przejść do kolejnych kroków, które trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej.

Zaproszeni goście

Planując bankiet należy stworzyć  listę gości, których chcesz zaprosić na spotkanie. Przemyśl, czy mają być to pracownicy firmy i osoby z zarządu, czy chcesz również gościć znaczących klientów firmy lub partnerów biznesowych, z którymi współpracujesz. To decyduje również o charakterze imprezy. Powiadom o tym wszystkich uczestników w formie zaproszeń.

Zapraszając gości warto zaznaczyć, że oczekujesz na potwierdzenie ich przybycia odpowiednio wcześniej. To pozwoli Ci zorientować się, jak dużą salę wynająć oraz jaki poczęstunek przygotować.

Dobry catering to klucz do sukcesu

Jedzenie to coś, na co zwracają uwagę wszyscy uczestnicy bankietów. Dlatego tak ważne jest, by zorientować się, jaka firma sprawdzi się tu najlepiej. Posiłki powinny być smaczne i elegancko podane. Warto wybrać różne rodzaje przekąsek. Daj gościom wybór, serwując słodkie i słone posiłki typu finger food, które będą ustawione na stołach bankietowych. Mogą być to krakersy z hummusem, lody czy słodkie desery.

Zanim zdecydujesz się na wynajęcie konkretnej firmy, dokładnie sprawdź ich ofertę. Jeśli jest taka możliwość, warto też poprosić o degustację potraw, by wiedzieć, jakich dań możesz się spodziewać w trakcie bankietu.

Jeśli planujesz zorganizować przyjęcie w konkretnym miejscu, warto zorientować się, czy posiada ono również zaplecze gastronomiczne. W ten sposób mógłbyś lub mogłabyś wynająć salę i zlecić przygotowanie posiłków jednej firmie. To przyspieszy całe proces organizowania bankietów.

Jakie atrakcje zaplanować podczas bankietu?

Bankiet organizowany w mieście Warszawa lub innych dużych miejscowościach często połączony jest z dodatkowymi atrakcjami, które odbywają się w trakcie trwania spotkania. To, jakie rozrywki zapewnisz swoim gościom, w dużej mierze zależy od charakteru imprezy oraz preferencji gości. To ma być czas spędzony w przyjemnej atmosferze, dlatego w miarę możliwości dobrze jest dopasować się do uczestników bankietu.

Wśród popularnych atrakcji możemy wymienić koncert, pokaz teatru ognia czy zabawy integracyjne dla gości, jeśli bankiet ma mniej formalny charakter. Zadania grupowe pozwalają nawiązać lepsze kontakty ze współpracownikami, co w późniejszym czasie przełoży się na efektywną współpracę w zespołach.

Atrakcją może być również samo miejsce organizacji bankietu. Klimatyczna, gustownie udekorowana przestrzeń pozwoli stworzyć niepowtarzalny klimat imprezy, którą goście zapamiętają na długo.

Jak i gdzie zorganizować bankiet?

Skoro mowa już o miejscu, w którym odbędzie się impreza, skupmy się przez chwilę na tym aspekcie. To kolejne zadanie, jakie czeka na Ciebie w trakcie organizacji bankietów firmowych. Wybrane miejsce musi być funkcjonalne i dopasowane do klimatu, jaki chcesz stworzyć. Szukasz nastrojowej sali z gustownymi dodatkami, czy może otwartej przestrzeni, by goście mogli podziwiać uroki natury?

W Cichej 23 znajdziesz to, czego szukasz. To klimatyczna przestrzeń eventowa obok miasta Warszawa, która oferuje rozległą przestrzeń idealną do organizacji bankietów i innych spotkań w większym gronie. Na terenie dawnej cegielni znajdują się dwie stajnie, które zostały zaadaptowane pod sale służące do organizacji różnego typu wydarzeń. Naturalne ozdoby i ręcznie wykonywane sprzęty tworzą niepowtarzalny charakter tego miejsca. Ponadto, wokół nich roztacza się piękna przestrzeń otoczona zielenią. Nastrojowe światełka i błoga cisza z dala od zgiełku miasta natychmiast wprowadzi Twoich gości w znakomity nastrój. Sprawdź naszą ofertę i pozwól nam być częścią Twojego wydarzenia.

Wiesz już, jak zorganizować bankiet. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci zaplanować wszystkie działania z odpowiednim wyprzedzeniem. Ustal termin i miejsce spotkania, zaproś gości i ciesz się ze wspólnie spędzonego czasu wśród ludzi z branży. Kto wie, może dzięki temu uda Ci się nawiązać kolejne wartościowe relacje biznesowe?