fbpx

Imprezy tematyczne pomysły – Tematy i motywy imprez integracyjnych

1 września, 2022
Posted in Blog
1 września, 2022 admin

Imprezy tematyczne pomysły – Tematy i motywy imprez integracyjnych

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na udane imprezy integracyjne. Pomysły na jej urządzenie potrafią zaskoczyć! Wszystko zależy od tego, co dokładnie jest jej celem oraz jaki rodzaj atmosfery chcemy stworzyć.

Pomysły na imprezę tematyczną – jak ją dobrze urządzić?

Sam pomysł związany z organizacją imprezy integracyjnej z pewnością sprawi, że pracodawca zyska uznanie w oczach wielu pracowników.

Jednak żeby impreza firmowa była udana, warto pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze, musi ona mieć jasno określony cel. Po drugie, musi być dobrze przemyślana i dopracowana w każdym szczególe. A po trzecie, powinna mieć ciekawy i interesujący scenariusz.

Jednym ze sposobów na udaną imprezę integracyjną są eventy tematyczne. Dlaczego? Ponieważ pełnią one kilka ważnych funkcji. Po pierwsze, umożliwiają poznanie się uczestnikom na nowym, interesującym polu. Po drugie, wprowadzają elementy rywalizacji i zabawy, które sprzyjają integracji. A po trzecie, dostarczają mnóstwo dobrej energii i świetnej zabawy. Jakie tematy imprez przebieranych sprawdzą się w tym celu najlepiej?

Tematy imprez — najlepsze pomysły na imprezę integracyjną

Chcesz zorganizować niezapomnianą imprezę, ale nie wiesz jaki temat przewodni będzie odpowiedni? Świetnie trafiłeś! Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na to, jakie tematy imprez przebieranych sprawdzą się najlepiej.

Motywy filmowe

Ten motyw tematyczny właściwie nie ma ograniczeń. Każdy z nas ma swoje ulubione tytuły, a nawet całe serie filmów. Niektóre z nich są mniej lub bardziej popularne. Jako motyw imprezy przebieranej z powodzeniem można więc wybrać ogólnie tematykę filmową. Wtedy każdy będzie miał pole do popisu. Na takiej imprezie z pewnością nie zabraknie batmana, SpiderMana, a nawet Harry´ego Pottera. To jednak tylko kilka propozycji. Jesteśmy pewni, że pracownicy z przyjemnością puszczą wodze swojej fantazji.

Jeśli chcesz postawić poprzeczkę nieco wyżej, temat przewodni imprezy firmowej można nieco bardziej doprecyzować. Doskonale sprawdzi się na przykład świat bajek Disneya. Elsa z Krainy Lodu, Roszpunka, Myszka Miki, Aladyn i wiele więcej. Ta lista właściwie się nie kończy. Dobrym pomysłem jest też pójście tropem komiksów Marvela. Uczestnicy z pewnością będą zadowoleni!

Stroje to jednak nie wszystko. Fantastyczną atmosferę gwarantują również scenografia i muzyka związane z danym filmem. Organizując imprezę warto o tym pomyśleć. Wsparcie ze strony zespołu pracującego na terenie wybranej przestrzeni eventowej bywa pod tym względem nieocenione.

Postaci historyczne

Świetnym pomysłem na integrację pracowników jest też zorganizowanie imprezy tematycznej, na którą wszyscy przebiorą się za postaci historyczne. Kto wcieli się w Juliusza Cezara? A może ktoś postanowi przeistoczyć się w Elvisa Presleya? Wszystko jest dozwolone!

Scena muzyczna

Skoro mowa o osobach, które tak jak Elvis Presley cieszyły się wielką sławą i zasłynęły dzięki swojemu talentowi, estrada muzyczna to kolejny pomysł na udaną imprezę integracyjną. Uczestnicy mogą się przebrać zarówno za osoby, które mają swoją chwilę teraz, jak i postacie legendarne.

Dziki Zachód

Kto chociaż raz w swoim życiu nie chciał zostać kowbojem? Dla wielu z nas z pewnością nie skończyło się to wraz z wyjściem z okresu dziecięcego. Jeśli więc chodzi o tematy na imprezy integracyjne, klimaty westernowego miasteczka mają w sobie duży potencjał. Decydując się na właśnie taki temat, ma się też duże pole do popisu pod względem scenografii. Co więcej, jeśli przestrzeń eventowa to umożliwia, warto zorganizować atrakcje ściśle związane z głównym motywem. Spraw, żeby wszyscy, choć na jeden dzień przenieśli się na Dziki Zachód!

Hawaje

Chcąc przenieść wszystkich w odległe miejsce można też wybrać oczywiście inne destynacje. Dla wielu z poczuciem zupełnego luzu i możliwością odstresowania się kojarzą się Hawaje. Tak naprawdę jako przebranie wystarczy girlanda z kwiatów. Kluczowa w takim wypadku będzie więc scenografia i oferowane atrakcje. Nauka tańca hula na plaży i egzotyczne drinki oraz przyjemna atmosfera – to wszystko pozwoli wczuć się w klimat Hawajów.

Eventy tematyczne – organizacja

Jeśli wiodący temat imprezy integracyjnej wybrany, pora zająć się organizacją. Kluczowe dla tego etapu jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Warto, żeby było ono klimatyczne. W tym celu możesz wybrać lokalizacje nieco oddalone od miasta, jak na przykład przestrzeń eventowa w Warszawie – Cicha 23. Wszyscy z łatwością tam dojadą, a jednocześnie będą mieli szansę odetchnąć na łonie natury.

Znając motyw przewodni swojej imprezy, warto też dokładnie bliżej przyjrzeć się wybranemu miejscu. Dzięki temu dokładnie oszacujesz, na co możesz sobie pozwolić w kwestii scenografii i przygotowywanych atrakcji. Oczywiście warto w tym zakresie skorzystać ze wsparcia ekipy Cicha 23, która organizacją eventów zajmuje się na co dzień i ma w tym spore doświadczenie.

Poza scenografią i organizacją zabaw, dzięki którym nikt tego wieczoru nie będzie się nudził, pamiętaj o tym, że dobrze jeśli również menu będzie powiązane z głównym tematem imprezy.

Cicha 23 – Imprezy tematyczne w różnym stylu

Nasza przestrzeń eventowa to miejsce idealne na zorganizowanie różnego rodzaju wydarzeń. Imprezy plenerowe oraz te odbywające się wewnątrz nietuzinkowych budynków na naszym terenie sprawią, że każdy zapamięta ten wieczór na długo! Jeśli zależy Ci na zadowoleniu swoich pracowników oraz widzisz, że warto zintegrować się w nieco bardziej uniwersalny sposób, ale nie masz konkretnego pomysłu, zachęcamy do kontaktu. Wspólnie zorganizujemy tematyczny bankiet w Warszawie, którego jeszcze nikt nie przeżył!