fbpx

Imprezy dla dzieci – dlaczego warto zatrudnić animatorkę?

3 marca, 2023
Posted in Blog
3 marca, 2023 admin

Imprezy dla dzieci – dlaczego warto zatrudnić animatorkę?

Zorganizowanie imprezy dla dzieci, tak, aby wszyscy byli zadowoleni i spędzili miło czas to prawdziwe wyzwanie. Niezależnie od tego, czy jest to przyjęcie urodzinowe, wydarzenie na świeżym powietrzu, czy myślisz o zajęciu maluchów podczas wesela lub komunii, rozważ wynajęcie animatora.

Przestrzeń eventowa w Warszawie to świetne miejsce na imprezy z udziałem dzieci zaproszonych na przyjęcie urodzinowe. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać wtedy z usługi animatorów i jak wybrać najlepszego.


Kim jest animator?

Animator na imprezie ma za zadanie zorganizować czas grupce dzieci, zachęcić je do wspólnej zabawy oraz spędzania czasu. Wspiera w nawiązywaniu przyjaźni, gdy dzieci w jednej rodzinie nie znają się zbyt dobrze. Zdarza się, że odkrywa ukryte talenty, ale ma przede wszystkim rozruszać uczestników spotkania. Przyjmuje różne role, może przebrać się za klauna lub wielką pluszową maskotkę. Najczęściej jest to jednak po prostu wesoła i uśmiechnięta osoba, która dba o dobrą zabawę i bezpieczeństwo najmłodszych.

W dzisiejszych czasach dzieci są wymagające i szybko się nudzą. Najmłodsze nie potrafią samodzielnie zająć się sobą lub wymagają stałego nadzoru osoby dorosłej. Zatrudnienie animatora ma wyeliminować sytuację, gdy jeden z rodziców zostaje wykluczony ze spotkania, pełniąc funkcję opiekuna grupy. Profesjonalny animator powinien wykazać się szeregiem cech charakteru, które ułatwią wykonywanie mu tej pracy. Do najważniejszych należą poczucie humoru, dystans do samego siebie, cierpliwość, stanowczość i umiejętność szybkiego reagowania na niespodziewane sytuacje. Zazwyczaj są to osoby po studiach pedagogicznych, mające kwalifikacje do pracy z najmłodszymi, które nieustannie się doszkalają.

Jeśli wiesz, że chcesz mieć taką osobę na swoim wydarzeniu, dowiedz się jak ustalić zasady współpracy z animatorką na imprezie.

Jak ustalić zasady współpracy z animatorem na imprezie?

Ustalając zasady współpracy, należy określić czas, jaki animatorka do dzieci ma spędzić na przyjęciu, cenę usługi i koszt dodatkowej godziny, maksymalną ilość dzieci obecnych na imprezie, ilość potrzebnych animatorów oraz rodzaj oferowanych atrakcji. Trzeba pamiętać, że urodziny czy wesele lubią się przeciągać, a taka osoba ma zająć się dziećmi, które mają różne zainteresowania. Animacja ma zaangażować wszystkich. Lepiej też przyjąć, że jeden animator zajmie się 10 dzieci. Będzie w stanie zapewnić dzieciom więcej uwagi i bezpieczeństwa.

Jakie atrakcje przygotowuje animatorka dla dzieci na urodziny?

Zastanawiasz się jakie atrakcje może przygotować zatrudniony przez Ciebie animator dla dzieci? Rozrywka dostosowana jest do wieku oraz liczby obecnych na przyjęciu maluchów. Nie bez znaczenia jest również pora roku i to, czy wydarzenie organizowane jest pod dachem, czy na świeżym powietrzu. Urodziny dziecka są świetną okazją, aby zaplanować różne zabawy! Popularne są mi.in.:

 • malowanie twarzy,
 • brokatowe tatuaże,
 • zabawy ruchowe, np. piniata,
 • kącik zabaw i gry stolikowe,
 • pokazy magii,
 • puszczanie ogromnych baniek mydlanych,
 • kącik małego naukowca i eksperymenty,
 • czytanie bajek,
 • kącik plastyczny i kreatywne pobudzające wyobraźnię zabawy,
 • dmuchańce,
 • konkursy taneczne,
 • śpiewanie piosenek.

Doskonałym pomysłem jest ustalenie z osobą zatrudniającą animatora listy przykładowych zabaw i gier, które najmłodsi goście aktualnie uwielbiają. Ułatwi to przygotowanie sali zabaw i dostosowanie przyjęcia do najmłodszych uczestników.

Dlaczego warto zatrudnić animatorkę lub animatora?

Warto pomyśleć o zatrudnieniu animatora czasu wolnego, który przyjdzie na nasze przyjęcie z odpowiednim wyposażeniem. Przyniesie gadżety niezbędne do przygotowania warsztatów balonowych, warsztatów plastycznych czy organizacji zabaw ruchowych. Solenizant poczuje się wyjątkowo, jeśli uwzględnimy szereg jego ulubionych zabaw dla dzieci, a rodzice będą mogli chwilę odpocząć i podziwiać samodzielność swoich pociech.

Zabawy integracyjne to jedno, ale animator pełni też funkcję opiekuna dzieci, które nawet na chwilę nie są pozostawione same sobie. Zapewnia im bezpieczeństwo, wybór atrakcji przez cały czas trwania przyjęcia, ale daje też szansę nauki nowych rzeczy, samodzielności i organizuje zabawy pobudzające, gdy dzieci zaczynają się nudzić.

Podsumowanie

Animator to człowiek do zadań specjalnych, który dostosowuje rodzaj zabawy i czas jej trwania do dzieci w różnym wieku. Udział w animacjach ma nie tylko zająć dzieci na długie godziny, ale również nauczyć je czegoś nowego i pobudzić ich kreatywność, chęć do działania z rówieśnikami.

Gdy na przyjęciu pojawią się maluchy w różnym wieku, animator pomoże je zająć, wykorzystując do tego zabawy dostosowane do ich upodobań. Łatwiej będzie im się integrować z rówieśnikami, a puszczanie bajek to zabawa, która zachwyci nawet dorosłych. Znajdź lokal na imprezę w Warszawie, gdzie możesz skorzystać z profesjonalnego wsparcia w organizacji czasu dla dzieci. Planujesz organizację warsztatów w Warszawie z udziałem młodych mam? Animator skutecznie pomoże zaplanować ich przebieg.