fbpx

Impreza integracyjna co to jest?

25 lipca, 2022
Posted in Blog
25 lipca, 2022 admin

Impreza integracyjna co to jest?

Tematem dzisiejszego wpisu na blogu jest impreza integracyjna – co to jest i dlaczego jest tak ważna z perspektywy pracowników firmy? To istotna część życia zawodowego, dzięki której mamy szansę lepiej poznać współpracowników, co przekłada się na pozytywną atmosferę w pracy. W poniższych akapitach opiszemy, jaki jest cel takiego spotkania, jak ono przebiega oraz gdzie najlepiej zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników. Te wskazówki mogą okazać się cenne zarówno dla uczestników, jak i organizatorów takiego wydarzenia. Zachęcamy do lektury!

Impreza integracyjna – co to jest i w jakim celu się ją organizuje?

Impreza integracyjna dla pracowników to mniej formalne spotkanie po godzinach pracy. Jej celem jest to, by osoby, które na co dzień pracują ze sobą, mogły lepiej się poznać. W tym czasie odkładamy na bok sprawy zawodowe, by skupić się na lżejszych rozmowach, które pozwalają dowiedzieć się, jakim człowiekiem prywatnie jest nasz kolega z biurka obok.

Tego typu imprezy pozwalają odpocząć od codziennych obowiązków i nieco się rozerwać w towarzystwie osób z firmy. To także świetna okazja, by zacieśnić nieco więzi w zespole – wspólne spędzanie czasu czy przeżywanie konkretnego wydarzenia pozytywnie wpływa na budowanie trwałych, pozytywnych relacji ze współpracownikami. To z kolei przekłada się na bardziej efektywną pracę zawodową – zgrany zespół lepiej się dogaduje i podchodzi do pracy z pozytywnym nastawieniem.

Jak wygląda impreza integracyjna dla pracowników?

W zależności od ilości pracowników danego przedsiębiorstwa i charakteru spotkania, impreza firmowa może mieć różną formę. Czasami jest to wieczorne spotkanie w zarezerwowanym lokalu, innym razem weekendowy wyjazd w góry czy w zaciszne miejsce w okolicy. Najczęściej takie spotkania są zaplanowane w konkretny sposób – mają na celu zachęcić uczestników imprezy do ulubionych aktywności. Mogą to być wspólne zabawy na świeżym powietrzu czy zawody sportowe, w których liczy się współpraca zespołu i zdrowa rywalizacja połączona z dużą dawką dobrego humoru. Często po tak aktywnych zadaniach przychodzi czas na odpoczynek i wspólne biesiadowanie, co sprzyja nawiązaniu rozmowy z wieloma współpracownikami.

Innym rodzajem imprez integracyjnych są eleganckie bankiety, gale i bale. To wydarzenia organizowane przez właścicieli firmy, na które zapraszani są nie tylko wszyscy pracownicy, ale często też najbardziej znaczący klienci. Takie spotkania są nieco bardziej formalne i sprzyjają nawiązaniu kontaktów biznesowych.

Impreza firmowa – z osobą towarzyszącą czy bez?

Jak już wspomnieliśmy, imprezy integracyjne mają różny charakter. W zależności od rodzaju planowanego spotkania warto dowiedzieć się, czy na takie wydarzenie zabrać ze sobą osobę towarzyszącą, czy lepiej przyjść samemu.

Jeżeli firma zaprasza pracowników na swobodne spotkanie po godzinach, głównym celem jest raczej lepsze zapoznanie się pracowników pomiędzy sobą. Z tego względu lepiej przyjść w pojedynkę lub ustalić wcześniej z innymi znajomymi z pracy, jak oni to widzą.

Z kolei jeśli pracodawca organizuje elegancki bal w wytwornej sali, można się spodziewać, że oprócz pracowników firmy, na liście gości widnieją także ich osoby towarzyszące. Dla pewności, zawsze warto odpowiednio wcześniej poruszyć ten temat w pracy, by dowiedzieć się, jak będzie przebiegało dane spotkanie.

Alkohol na imprezach integracyjnych – tak czy nie?

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć, jest menu zaplanowane na to spotkanie. Zazwyczaj na imprezach integracyjnych przewidziany jest alkohol. Organizując bankiet w mieście Warszawa, często na powitanie goście dostają lampkę szampana lub innego dobrego alkoholu. To miły gest ze strony organizatorów, świadczący o tym, że zależy im na dobrej atmosferze w trakcie całego spotkania.

Pamiętajmy jednak, że to wydarzenie ma co prawda nieco bardziej swobodny i rozrywkowy charakter – jednak w granicach rozsądku. Udział w nim biorą wszyscy pracownicy firmy, od kolegów z działu aż po głównych szefów, dlatego zawsze warto odpowiednio się zachować, niezależnie od sytuacji.

Przyjmuje się, że koszty imprezy integracyjnej dla pracowników pokrywa firma – to spotkanie, które ma na celu zacieśnić więzi pomiędzy ludźmi, co w przyszłości może przełożyć się na lepsze prosperowanie firmy. Inwestycja w komfort i efektywność pracy to zawsze dobry plan działania.

Gdzie zorganizować udaną imprezę integracyjną?

Skoro wiesz już, co to jest impreza integracyjna, pora wybrać miejsce jej organizacji. Może to być bar w centrum miasta, ustronny domek na przedmieściach czy profesjonalny lokal, który zajmuje się organizacją tego typu wydarzeń biznesowych.
Wynajęcie domku lub hotelu za miastem przewiduje raczej dłuższy wyjazd integracyjny. Z kolei krótsze spotkania organizowane są najczęściej w pobliżu miejsca, gdzie znajduje się siedziba firmy, by każdy pracownik mógł się tam łatwo dostać.

Cicha 23 to nowoczesna przestrzeń eventowa Warszawa, która jest idealnym miejscem na organizację imprez integracyjnych. Bliskie sąsiedztwo stolicy w połączeniu z pięknym i rozległym terenem wśród zieleni daje wiele możliwości. U nas można zaplanować zarówno imprezę plenerową, jak również bardziej formalne spotkanie integracyjne w klimatycznych salach bankietowych.

Jakie korzyści przynosi organizacja imprezy integracyjnej?

Z biegiem lat organizacja imprez integracyjnych stała się coraz bardziej popularna w różnych kręgach zawodowych. Zarówno małe, jak i większe firmy stawiają na rozwój i komfort swoich pracowników, dając im możliwość lepszego poznania się poza przestrzenią firmy. Z pewnością przynosi to wiele korzyści, jak np.:

  • lepsza atmosfera w zespole,
  • pogłębianie relacji między współpracownikami,
  • bardziej efektywna praca,
  • oderwanie do codziennych obowiązków i zredukowanie stresu,
  • większa motywacja do pracy,
  • pozytywne nastawienie do kolejnych realizowanych zadań.

Jak widać, cykliczne imprezy integracyjne mogą pozytywnie wpłynąć na jakość pracy ludzi zatrudnionych w firmie. Warto o tym pamiętać szczególnie, gdy część osób pracuje zdalnie i nie ma możliwości bezpośredniego spotkania z resztą zespołu. W Cichej 23 zorganizujesz niezapomnianą imprezę integracyjną dla swoich pracowników – skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów wydarzenia.