fbpx

Gdzie zrobić niezapomniane zdjęcia? Sprawdź nasze wskazówki!

31 maja, 2023
Posted in Blog
31 maja, 2023 admin

Gdzie zrobić niezapomniane zdjęcia? Sprawdź nasze wskazówki!

Dzięki fotografii każdy z nas może zatrzymać czas i stworzyć piękną pamiątkę na lata. Ważne jednak, by zastanowić się, gdzie zrobić sesję zdjęciową – w mieście, na tle przyrody, a może w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni? Dobór lokalizacji ma kluczowe znaczenie dla efektu końcowego i powinien uwzględniać charakter sesji. Zmysłowe, romantyczne ujęcia wymagają nieco innych warunków niż np. fotografie rodzinne, na których główną rolę odgrywają dzieci. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak zrobić sesję zdjęciową, by cieszyć się zachwycającymi efektami.

Fajne miejsca na zdjęcia w Warszawie – przykładowe lokalizacje

Jeśli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. To idealne miejsce, by zorganizować miejską sesję w plenerze dla pary, rodziny, a także zrobić zdjęcia wizerunkowe. Jakie lokalizacje są warte uwagi? Oto kilka przykładów:

 • uliczki Starego Miasta,
 • okolice Pałacu Kultury i Nauki,
 • parki i ogrody miejskie, w tym Łazienki Królewskie,
 • bulwary wiślane,
 • neorenesansowy wiadukt im. Stanisława Markiewicza.

Fajne miejsca na zdjęcia oferuje nie tylko Warszawa, ale również inne polskie miasta. Na fotografiach pięknie wychodzą zabytkowe budynki, zielone parki i skwery, a także nowoczesne obiekty – ważne, by dobrać scenerię do osobistych preferencji dotyczących stylu zdjęć.

Ciekawe miejsca na sesję zdjęciową poza miastem

Marzy Ci się sesja plenerowa w malowniczych okolicznościach przyrody? Aby znaleźć ciekawą lokalizację, warto wyjechać za miasto. Może to być:

 • pobliski las,
 • pole lub łąka,
 • plaża nad jeziorem,
 • sad lub winnica,
 • urokliwa wieś pełna starszych zabudowań.

Dobrym miejscem na plener jest także polskie wybrzeże oraz góry. Sesja plenerowa na tle plaży, morza lub imponujących szczytów to świetny pomysł m.in. dla narzeczonych i par młodych.

Jeśli szukasz miejsca na sesję ślubną i zależy Ci na wyjątkowo romantycznych okolicznościach, możesz także wynająć miejsce na sesję zdjęciową w Warszawie lub okolicach. Taką możliwość oferuje Cicha 23.


Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? Praktyczne wskazówki

Zbliża się sesja ślubna w plenerze lub rodzinne spotkanie z fotografem, a Ty nie wiesz, jak się przygotować? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym wszystko przebiegnie sprawnie i w miłej atmosferze.

 • Omów swoje oczekiwania względem sesji z fotografem.
 • Przygotuj odpowiednią garderobę, najlepiej kilka zestawów.
 • Staraj się nie stresować – przed obiektywem zachowuj się swobodnie i unikaj nienaturalnych póz.
 • Słuchaj wskazówek fotografa, ale nie bój się proponować własnych pomysłów.


Sesja ślubna lub impreza firmowa w plenerze? Sprawdź nasze porady

Plener ślubny rządzi się nieco innymi prawami niż sesja w trakcie spotkania firmowego czy innej okazji do rozrywki. Przygotowaliśmy więc kilka porad dotyczących różnych rodzajów sesji.

Sesja zdjęciowa na wieczór panieński lub kawalerski

Oprócz dobrych wspomnień ze wspólnego świętowania warto mieć również pamiątkę w postaci zdjęć. Wieczór panieński lub kawalerski w Warszawie daje wiele możliwości. Klimatyczna sesja w plenerze czy podczas wspólnych zabaw na sali z pewnością sprawi wiele radości wszystkim uczestnikom. Dajcie się ponieść fantazji i świętujcie ten czas tak, jak lubicie. Kolorowe stroje, śmieszne dodatki i duża dawka dobrego humoru – oto przepis na udaną sesję na wieczór panieński lub kawalerski.

Narzeczeńska lub ślubna sesja zdjęciowa

Zakochani najlepiej wychodzą na zdjęciach w klimatycznych miejscach, takich jak plaże czy kwieciste łąki. Ale oprócz samej lokalizacji liczy się pora dnia – trudno o bardziej romantyczne tło niż piękny wschód lub zachód słońca. Pamiętajcie, by podczas sesji dać się ponieść emocjom i okazywać sobie czułość. Dzięki temu zdjęcia będą efektowne, a po latach na pewno wywołają u Was wzruszenie.

Sesja zdjęciowa na imprezie firmowej

Imprezy firmowe w Warszawie lub innych miastach to doskonała okazja do integracji pracowników. Jedną z atrakcji podczas tego wydarzenia może być właśnie sesja zdjęciowa. Taka sesja powinna mieć lekki klimat i pokazywać dobre nastroje osób, które w niej uczestniczą. Wspólne rozmowy, śpiewanie karaoke lub zdjęcia grupowe to coś, co będzie świetną pamiątką po tym wydarzeniu.

Gdzie można zrobić sesję zdjęciową? Podsumowanie

Organizacja udanej sesji wymaga przemyślanego wyboru fotografa, a także miejsca. Kiedy znajdziesz już osobę, której styl Ci odpowiada, porozmawiaj z nią o swoich oczekiwaniach i wspólnie wybierzcie najlepszą lokalizację na sesję. Może być to plener lub sala na imprezę w Warszawie. Dzięki temu ujęcia na pewno będą Ci się podobać, a sama sesja przebiegnie w przyjemnej atmosferze.

Jeśli poszukujesz ciekawej lokalizacji na zdjęcia, zapoznaj się z ofertą Cicha 23. Nasza przestrzeń to świetne miejsce na wesele w plenerze w Warszawie oraz dobry pomysł na sesję ślubną w wyjątkowej scenerii.