fbpx

Bankiet firmowy – jak się ubrać odpowiednio do tej okazji?

22 września, 2023
Posted in Blog
22 września, 2023 admin

Bankiet firmowy – jak się ubrać odpowiednio do tej okazji?

Właśnie odczytałeś maila z zaproszeniem na bankiet firmowy. Jak się ubrać na takie wydarzenie? – myślisz. Postawić na klasyczną czarno-białą elegancję? Czy może dozwolone jest trochę swobody? Jeśli potrzebujesz wsparcia, czytaj dalej. W tym artykule podpowiemy Ci, w co się ubrać na bankiet firmowy, żeby prezentować się odpowiednio do okazji.


Czym jest bankiet firmowy?

Bankiet to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego pracownicy, partnerzy biznesowi, a czasem także i klienci firmy spotykają się w nieformalnych okolicznościach. Jest to okazja do nawiązywania relacji, wymiany doświadczeń oraz świętowania osiągnięć i sukcesów przedsiębiorstwa.


Dress code na bankiecie firmowym

Jaki jest najczęstszy dylemat osób zaproszonych na bankiet? Jak się ubrać. Większość z nas rzadko bywa na takich imprezach, dlatego dobór stroju może rodzić pewne wątpliwości. Główna zasada jest bardzo prosta: na zaproszeniu zwykle widnieje wskazówka w postaci sugerowanego dress code. Bankiet firmowy wymaga od nas pewnej elegancji, ale najczęściej nie oznacza to, że musimy być ubrani jak na galę. Zwykle będzie to formalny garnitur i wieczorowa suknia. Coraz częściej na bankietach w Warszawie obowiązuje też strój koktajlowy, która zakłada większą swobodę.

Jak powinien ubrać się mężczyzna na bankiet firmowy?

Mężczyźni mają trochę łatwiej, jeśli chodzi o wybór stroju. Wielu z nich decyduje się na klasyczny garnitur w stonowanym kolorze. Warto przy tym postawić na elegancką koszulę, odpowiednie spodnie oraz dobrze dobrane, skórzane buty. Dodatkowo, jeśli jest to formalne wydarzenie, nie zapomnij o prostym krawacie.

Jak powinna ubrać się kobieta na bankiet firmowy?

Kobiety mają do dyspozycji większy wybór strojów bankietowych. Jaka sukienka na bankiet będzie najlepsza? Przede wszystkim warto pamiętać, by nie była krótsza niż midi. Niezbyt wyzywająca, długa suknia w stonowanych kolorach to zawsze dobry wybór. Pamiętaj też o cielistych lub przezroczystych rajstopach, eleganckich butach na obcasie oraz torebce dopasowanej do całego stroju.

Jakie akcesoria wybrać do stroju na bankiet?

Dodatki potrafią podkreślić charakter naszego stroju. Dla tych, którzy zastanawiają się, jak się ubrać na bankiet, zdjęcia takich strojów w sieci mogą być podpowiedzią również w kwestii doboru dodatków. Odpowiednia biżuteria, zegarek czy nawet pasek mogą dodać elegancji i klasy każdemu strojowi, ale lepiej nie przesadzać z ich ilością, bo można uzyskać efekt przeciwny do oczekiwanego.


Najczęściej popełniane błędy przy wyborze stroju na bankiet firmowy

Najczęstszym błędem jest brak dopasowania stroju do charakteru imprezy. By uniknąć nieporozumień, warto dopytać organizatora, jaki strój na bankiet będzie w dobrym tonie. Inne błędy to nadmierne eksponowanie ciała, zbyt krzykliwe kolory czy nieodpowiednie dodatki. Zawsze warto postawić na klasykę i stonowanie, starając się pamiętać, że to impreza firmowa – strojem podkreślamy zatem swój wizerunek eksperta. Należy też zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz wygodę wybranych ubrań.


 

Podsumowanie

Wiedza o tym, jak się ubrać na bankiet służbowy to połowa sukcesu. Pamiętaj, że niezależnie od wybranej kreacji, najważniejsza jest pewność siebie i dobre samopoczucie. Właściwy outfit pomoże Ci poczuć się komfortowo i zaakcentować Twoją profesjonalność. Jeśli szukasz idealnego miejsca na organizację takiego wydarzenia, polecamy naszą salę na imprezę w Warszawie – zobacz zdjęcia z naszego kompleksu i skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.