fbpx

5 Pomysłów na wesele w stylu zero waste

18 marca, 2021
Posted in Blog
18 marca, 2021 admin

Pięć pomysłów na wesele w duchu zero waste. Jak przygotować przyjęcie z dbałością o środowisko?

Ekologiczne rozwiązania są obecne już niemal we wszystkich dziedzinach naszego życia. Zwracamy uwagę na transparentność marek modowych i na to, czy korzystają z idei zrównoważonego rozwoju. Staramy się dbać o środowisko w naszych domach i podczas podróży. Ale jak sprawić, by i nasze wesele było eco friendly? Sprawdźcie jakie pomysły na wesele zero waste, zyskują popularność par młodych, które decydują się na wesele w Cichej23!

Wesele zero waste – zadbaj, by jedzenie, które zostanie po przyjęciu się nie zmarnowało

Niestety nadprodukcja jedzenia, wciąż stanowi problem na polskich weselach. Co zrobić zatem, by nie mieć wyrzutów sumienia z powodu niezjedzonych podczas przyjęcia dań? Podpytajcie firmę cateringową, co dzieje się z pozostałym po przyjęciu jedzeniem. Niektóre firmy współpracują ze stowarzyszeniami, które zajmują się ratowaniem żywności i przekazywaniem jej osobom potrzebującym. Jeśli tak nie jest, sami zadbajcie, by jedzenie pozostałe po weselu nie znalazło się na śmietniku. Skontaktujcie się wcześniej z jedną z takich organizacji charytatywnych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by pozostałym po weselu jedzeniem obdarować gości następnego dnia lub po zakończeniu przyjęcia. Pamiętajcie jedynie o estetycznych (najlepiej kartonowych) pudełkach.

Dekoracje zero waste na weselu – rozważ dekoracje z kwiatów doniczkowych

A czy pomyśleliście kiedyś, by dekorację podczas waszego wesela stanowiły…kwiaty doniczkowe? To jeden z najbardziej trafionych i praktycznych pomysłów na ekologiczny charakter waszego przyjęcia. Przede wszystkim dlatego, że kwiaty doniczkowe są po prostu przepiękne. Pomyślcie o wszystkich monsterach i palmach ustawionych w strefach chillout, czy o uroczych sukulentach zamiast kompozycji kwiatów ciętych na stołach. Warto to rozważyć, szczególnie, że styl greenery jest jednym z utrzymujących się trendów na przyjęciach weselnych. Co zrobić z kwiatami doniczkowymi po weselu? Dzięki temu rozwiązaniu kwiaty z waszego przyjęcia, będą przez lata mogły przyozdabiać wasze domy. Możecie też rozdać kwiaty doniczkowe, w formie prezentu waszym weselnym gościom!

Ekologiczny prezent dla gości zamiast winietek – prezent dla gości w stylu zero waste

A jeśli już o prezentach dla gości mowa, to coraz częściej spotkać można się z rezygnacją z klasycznej formy winietki. Nie martwcie się, w tym trendzie nie chodzi o to, by goście zagubili się na sali weselnej. Jeśli planujecie przygotować dla bliskich małe upominki w podziękowaniu za ich obecność podczas waszego ślubu i wesela, to oznaczcie prezenty ich imionami! Dzięki temu, (i zgodnie z zasadami  zero waste), nie będziecie musieli drukować winietek. W przypadku drobnych upominków dla gości również rekomendujemy ekologiczne rozwiązania: miody w słoikach, czy szklane fiolki z liśćmi herbaty lub ziarnami kawy. Jeśli macie już inne, wybrane prezenty dla bliskich, to zapakujcie je w szary papier lub kartoniki. W taki sposób także dbacie o planetę.

Praktyczna księga gości – czy i ona może być zero waste?

Czy księga gości również, może być utrzymana w duchu zero waste? Oczywiście, że tak i jednocześnie może ciekawić zebranych swoją oryginalnością. Pary młode coraz częściej decydują się uczynić księgę gości chociażby z porysowanej już starej płyty winylowej, czy ulubionej gry takiej jak puzzle! Taka księga gości, przez lata stanowić będzie niebanalną pamiątkę z dnia ślubu. Jeśli jednak jesteście zwolennikami tradycyjnych rozwiązań, to sprawdźcie czy w zakamarkach waszej szafy nie kryje się jakiś album, który darzycie sentymentem, a któremu chcielibyście dać “nowe życie”. Wykorzystywanie przedmiotów, które już posiadacie może dotyczyć nie tylko księgi gości. Pomyślcie jakich drobiazgów moglibyście użyć do dekoracji przestrzeni podczas swojego “wielkiego dnia”.

Te pomysły na wesele w stylu zero waste, zyskują coraz większą popularność wśród par młodych, które planują swoje przyjęcia na 2021 lub 2022 rok. W Cichej23 również dokładamy wszelkich starań, by nasza działalność prowadzona była z dużą dbałością o środowisko naturalne. Zapraszamy do naszych klimatycznych przestrzeni pary, którym życie zgodnie z ekologicznymi zasadami jest bliskie. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by pomóc wam w organizacji wymarzonego wesela zero waste.

Sala weselna pod Warszawą – Cicha23 czeka właśnie na Was!

Foto credits: Kubiakevents, Culaccino Prosecco Van