fbpx

Jak zorganizować wesele w szklarni?

19 czerwca, 2023
Posted in Blog
19 czerwca, 2023 admin

Jak zorganizować wesele w szklarni?

Nowożeńcy często szukają niekonwencjonalnych lokalizacji, które dodadzą charakteru podczas dnia ich ślubu. Jednym z ciekawszych trendów jest wesele w szklarni. Przestronna przestrzeń z oświetleniem przepuszczającym naturalne światło i zielonym otoczeniem roślin sprawia, że przyjęcie nabiera wyjątkowego charakteru. Jeśli marzysz o romantycznym weselu w otoczeniu bujnej roślinności i magii natury, to ten poradnik jest dla Ciebie. Podpowiemy Ci, gdzie znaleźć szklarnię na wesele, jak zaplanować dekoracje i zorganizować logistykę.

Szklarnia na wesele – gdzie jej szukać?

Organizację warto zacząć od znalezienia odpowiedniego miejsca. Coraz więcej polskich par urządza nietypowe wesele, ale szklarnia wciąż nie jest najpopularniejszym wyborem. Pozwala to się wyróżnić nowożeńcom i stworzyć wydarzenie, które zaskoczy większość gości. Sprawia też, że trzeba włożyć nieco wysiłku w poszukiwanie odpowiedniego miejsca. Pięknie urządzone szklarnie na wesele znajdują się nad morzem czy nad mazurskimi jeziorami. Dla tych, którzy szukają czegoś blisko stolicy, ciekawą opcją może być sala na imprezę w Warszawie, a raczej na jej obrzeżach, w Markach, znana pod nazwą Cicha 23. Zwróć uwagę na lokalizację, dostępność dla gości i charakter otoczenia.

Szukając właściwego miejsca, warto wcześniej wstępnie określić liczbę gości. Pozwoli to na dobór przestrzeni wymaganej do wesela. Po wybraniu potencjalnych lokalizacji skontaktuj się z ich zarządcami, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat dostępności, warunków wynajmu i możliwości adaptacji przestrzeni. Zapytaj o to, czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące dekoracji, cateringu czy innych aspektów wesela.

Wesele w szklarni – planowanie dekoracji i aranżacji

Organizacja wesela w szklarni daje Ci niezwykłą możliwość stworzenia magicznego otoczenia, które wypełni przestrzeń zielenią i naturalnym światłem. Przed przystąpieniem do planowania dekoracji, zdecyduj się na motyw przewodni i styl wesela, które będą harmonizować z charakterem szklarni. Czy marzysz o romantycznym weselu w stylu ogrodowym? A może wolisz rustykalny urok lub popularny teraz styl boho? Wybór motywu przewodniego pomoże Ci skoncentrować się na odpowiednich elementach dekoracyjnych i stworzyć spójną atmosferę.

Wykorzystaj naturalne piękno szklarni, korzystając z obfitości zieleni i roślinności. Do takiej przestrzeni będą pasować piękne aranżacje florystyczne, takie jak girlandy kwiatowe czy zielone ściany z roślin. Dodaj elementy oświetleniowe, na przykład delikatne świece, lampiony lub łańcuchy żarówek, aby stworzyć romantyczną atmosferę po zmroku. Pamiętaj, że szklarnia ma swoje własne piękno, dlatego staraj się nie przyćmiewać jej uroku, ale raczej podkreślać go przez subtelne dodatki.

Przy planowaniu wystroju warto skonsultować się z profesjonalnym dekoratorem lub florystą specjalizującym się w tego typu przestrzeniach. Znają oni najlepsze sposoby wykorzystania szklarni i będą w stanie pomóc Ci w zaplanowaniu i wykonaniu dekoracji, które idealnie wpiszą się w wybrany styl wesela.

Logistyka i kwestie organizacyjne

Organizacja przyjęcia w szklarni wymaga odpowiedniej logistyki, aby zapewnić wygodę i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich gości. Warto upewnić się, że wokół szklarni znajduje się wystarczająco duży parking dla gości, który pozwoli im wygodnie zaparkować swoje auta. Dla gości niezmotoryzowanych konieczne będzie zapewnienie zorganizowanego dojazdu.

Jeśli w szklarni nie ma odpowiednich udogodnień gastronomicznych, rozważ zamówienie cateringu i gotowych stołów tematycznych, aby goście mogli skorzystać z napojów i przekąsek.

W przypadku szklarni ważne jest zadbanie o regulację temperatury i wentylację. Upewnij się, że w wybranym miejscu jest odpowiednie chłodzenie, aby goście czuli się komfortowo latem, a w przypadku wesela w chłodniejszych miesiącach, rozważ zastosowanie grzewczych źródeł ciepła, aby utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz szklarni. Dodatkowo miej przygotowany awaryjny plan na wypadek niekorzystnych warunków pogodowych, np. wewnętrzną alternatywną przestrzeń.

Upewnij się, że wszystkie niezbędne elementy infrastruktury zostaną dostarczone i zainstalowane zgodnie z harmonogramem: stoły, krzesła, oświetlenie czy nagłośnienie powinny znaleźć się na miejscu odpowiednio wcześnie, by móc je bezpiecznie zamontować. Najlepiej sporządzić szczegółowy harmonogram wydarzenia, który uwzględni dostawy, przygotowania, ceremonię, posiłki, zabawę i inne ważne elementy wesela. Dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad przebiegiem wydarzenia. Podziel się planem z kierownikiem sali, aby wszyscy mogli skoordynować swoje działania.

Podsumowanie

Jednym z ciekawszych miejsc na uroczystości jest szklarnia. Wesele w takim miejscu może być naprawdę wyjątkowe! Dostarczy niezapomnianych wrażeń Parze Młodej i gościom, pięknie zaprezentuje się na zdjęciach i zapewni bliskość natury. Jeśli marzysz o weselu w stylu boho, rustykalnym, czy romantycznym, szklarnia jako sala weselna może okazać się strzałem w dziesiątkę.