fbpx

Komunia w ogrodzie – jak zorganizować idealne przyjęcie dla dziecka?

4 maja, 2023
Posted in Blog
4 maja, 2023 admin

Komunia w ogrodzie – jak zorganizować idealne przyjęcie dla dziecka?

Ślub to zawsze wielkie wydarzenie. Związane są z nim różne tradycje weselne, które mogą się różnić w zależności od regionu, czy kraju. Choć kojarzą się z zabawą i zawsze urozmaicają przyjęcie weselne, mają też swoją określoną symbolikę. Sprawdź, jakie zwyczaje są najpopularniejsze i dlaczego warto je kultywować.


Współczesne wesele – tradycje, które warto znać

Ślub i wesele – tradycja związana z tymi wydarzeniami łączy pokolenia. Wzbudza też wiele emocji w całej rodzinie. Gdy zakochani decydują się wreszcie na formalizację swojego związku, chcą, aby ich szczęściem cieszyła się również cała rodzina. Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego pochłania często sporo czasu. Choć sam przebieg wesela zmienił się na przestrzeni lat, w dalszym ciągu kultywowane są tradycje związane ze ślubem. Wiele zwyczajów weselnych ma gwarantować nowożeńcom pomyślność i dostatek.  Choć nie wszystkie są równie popularne, lub zależą od konkretnego regionu, w dalszym ciągu polskie tradycje ślubne cieszą się sporą popularnością. Wybór odpowiedniej sali weselnej w Warszawie warto zaplanować wcześniej, by móc uwzględnić wszelkie udogodnienia i atrakcje dla gości.

Komunia na świeżym powietrzu – menu

Aby komunia w ogrodzie była udana, menu musi być dostosowane do gości. Weź pod uwagę ich wiek – dzieci mają inne preferencje niż dorośli. Pamiętaj też o osobach, które nie jedzą mięsa lub mają alergie pokarmowe. Jeśli planujesz niewielkie przyjęcie komunijne, możesz samodzielnie przygotować posiłki i przekąski. W menu powinna znaleźć się zupa, danie główne oraz deser – ciekawym pomysłem jest zaserwowanie tradycyjnych potraw w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Jako przekąski świetnie sprawdzą się sałatki, koreczki i mini kanapki. W przypadku większej liczby gości warto zdecydować się na catering. To wygodna opcja, dzięki której zaoszczędzisz dużo czasu – zwłaszcza jeśli wybierzesz catering z obsługą kelnerską.

Przyjęcie komunijne a zabawy dla dzieci

Na przyjęciu komunijnym nie może zabraknąć atrakcji dla najmłodszych – w końcu nie chcesz, żeby Twoje dziecko nudziło się podczas swojej imprezy. Dobra wiadomość jest taka, że ogród daje ogromne możliwości w zakresie organizacji gier i zabaw. Możesz wynająć na przyjęcie dmuchany zamek, basen lub trampolinę. Wiele osób decyduje się także na zatrudnienie animatorki, która zajmie najmłodszych w kreatywny sposób i pozwoli rodzicom się odprężyć oraz swobodnie porozmawiać.

Pamiętaj, by zadbać o bezpieczeństwo małych gości – wszelkie zabawy powinny być nadzorowane przez dorosłych.

Przyjęcie komunijne w ogrodzie – dodatkowe wskazówki i porady

Chcesz, by komunia w ogrodzie na długo zapadła w pamięć gościom? Oto kilka wskazówek, dzięki którym przyjęcie będzie wyjątkowe:

  • zamów lub przygotuj zaproszenia, które będą spójne estetycznie z wystrojem ogrodu – np. dzięki kwiatowym motywom,
  • zadbaj o muzykę i oświetlenie – dzięki temu stworzysz przyjemny nastrój,
  • udekoruj stoły za pomocą kwiatów – będą pięknie prezentować się na zdjęciach.

Jeśli organizujesz przyjęcie we własnym ogrodzie, dobrze zaplanuj dekoracje – część z nich, np. lampiony czy wazony, może stać się stałym elementem wystroju przydomowej przestrzeni. Dzięki temu ułatwisz sobie sprzątanie po komunii. Z kolei kwiaty warto przenieść do środka i ozdobić nimi wnętrza.


Jak zorganizować komunię w ogrodzie? Podsumowanie

Komunia w ogrodzie to wspaniały pomysł na niezapomniane przyjęcie – pod warunkiem, że dobrze zaplanujesz każdy aspekt wydarzenia. Kiedy znajdziesz już odpowiednie miejsce na organizację imprezy, zadbaj o estetyczne dekoracje, ciekawe atrakcje dla dzieci, przemyślane menu oraz… detale. Zaproszenia, muzyka, kwiaty na stołach – wszystko to wpływa na odbiór przyjęcia przez gości.

Jeśli planujesz organizację imprezy okolicznościowej, zachęcamy do zapoznania się z naszą przestrzenią eventową. Cicha 23 to idealne miejsce na kameralne przyjęcia w gronie bliskich, a także większe wydarzenia. Nasza oferta to m.in.:

Zapraszamy do kontaktu.